Trwa ładowanie...
d1b661n

Korwin-Mikke ukarany za wypowiedź o zalewającym Europę "afrykańskim szambie"

• Szef partii Korwin będzie miał czasowy zakaz wypowiadania się w PE
• Korwin-Mikke straci również część diet o równowartości 3 tys. euro
• Porównywał mieszkańców Afryki przybywających do Europy do zalewającego ją szamba
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Janusz Korwin-Mikke
Janusz Korwin-Mikke (Newspix, Fot: MACIEJ GILEWSKI)
d1b661n

Janusz Korwin-Mikke został ukarany przez szefa PE za swoje wypowiedzi, w których porównywał mieszkańców Afryki przybywających do Europy do zalewającego ją szamba. Polityk będzie miał czasowy zakaz wypowiadania się w europarlamencie oraz straci część diet.

Korwin-Mikke mówił podczas czerwcowej debaty dotyczącej rozwiązania kryzysu migracyjnego, iż "dyplomata kongijski powiedział, że Europę zalewa afrykańskie szambo". - Możemy być dumni, że uwolniliśmy części Afryki od tego szamba, ale naszym obowiązkiem jest nauczenie tych ludzi rozumu - oświadczył.

Zgodnie z decyzją szefa Parlament Europejskiego Martina Schulza Korwin-Mikke zostanie pozbawiony diet o równowartości 3 tys. euro. Będzie miał też zakaz wypowiada się podczas sesji europarlamentu przez pięć dni.

Sam lider partii Korwin zapowiedział, że będzie odwoływał się od tej decyzji nawet do Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu. Jego zdaniem karanie go za cytowanie kongijskiego dyplomaty to zamach na jego prawo do wolności wypowiedzi.

d1b661n

Podziel się opinią

Share

d1b661n

d1b661n
Więcej tematów