Trwa ładowanie...
d368n3q
IAR

Korupcja przy badaniach naukowych. CBA zatrzymało dwie osoby

• CBA zatrzymało dyrektora Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej i kierownika IT z Wojskowej Akademii Technicznej
• Obaj usłyszeli zarzuty o charakterze korupcyjnym
• Zatrzymania to ciąg dalszy śledztwa prowadzonego od ubiegłego roku
• CBA bada wątki rozdziału środków publicznych w zamian za łapówki i stanowiska
• Już w grudniu 2015 roku zarzuty w tej sprawie usłyszały trzy osoby
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Korupcja przy badaniach naukowych. CBA zatrzymało dwie osoby
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d368n3q

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali pod zarzutem korupcji dyrektora z warszawskiego Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej i kierownika IT z Wojskowej Akademii Technicznej.

Ustalenia funkcjonariuszy CBA wskazują, że w ubiegłym roku manager IT prowadząc projekt badawczy "wymienił" się umową-zleceniem z szefem innego projektu, czym obaj zapewnili sobie wzajemnie dodatkowe pieniądze.

W innym przypadku, dyrektor WIML w zamian za przyznanie instytutowi zlecenia w ramach projektu badawczego udzielił korzyści majątkowej w postaci zatrudnienia na kierowniczym stanowisku osobie, która miała wpływ na przyznanie zlecenia.

d368n3q

W realizacji sprawy CBA współpracowała z Żandarmerią Wojskową. Obaj zatrzymani przez CBA usłyszeli w Prokuraturze Apelacyjnej w Białymstoku zarzuty o charakterze korupcyjnym.

Zatrzymania to ciąg dalszy śledztwa prowadzonego przez białostockich agentów CBA oraz tamtejszą Prokuraturę Apelacyjną. Biuro bada wątki korupcyjnego rozdziału środków publicznych beneficjentom w zamian za łapówki i stanowiska. Już w grudniu 2015 roku zarzuty w tej sprawie usłyszały trzy osoby.

d368n3q

Podziel się opinią

Share
d368n3q
d368n3q
Więcej tematów