Trwa ładowanie...

Koronawiurs w Polsce. Tłumy w Tatrach po zniesieniu obostrzeń

Tatrzański Park Narodowy otworzył wejście do czterech dolin reglowych. Podczas weekendu w kolejkach do kas ustawiły się tłumy.
Share
Krótko po tym, jak obostrzenia z powodu epidemii koronawirusa zostały zniesione, na wycieczkę w Tatry wybrały się tłumy Polaków. (Zdjęcie archiwalne)
Krótko po tym, jak obostrzenia z powodu epidemii koronawirusa zostały zniesione, na wycieczkę w Tatry wybrały się tłumy Polaków. (Zdjęcie archiwalne)
d62yf6v

Zakaz wstępu do lasów i parków narodowych został zniesiony po dwóch tygodniach w poniedziałek. Tatrzański Park Narodowy otworzył wejście do dolin reglowych: Doliny Białego, Doliny Strążyskiej, Doliny za Bramką i Ku Dziurze. Krótko po tym, jak obostrzenia z powodu epidemii koronawirusa zostały zniesione, na wycieczkę w Tatry wybrały się tłumy Polaków.

Kolejki do kas biletowych przy wejściu do dolinek

Jak informuje tygodnikpodhalanski.pl od rana do kas biletowych przy wejściu do dolinek ustawiały się kolejki. A wiele osób rezygnowało z wejścia do parku ze względu na własne bezpieczeństwo. Polacy zastawili parkingi w pobliżu Dolinek Białego i Strążyskiej oraz pod Wielką Krokwią.

d62yf6v

Tłumnie było też przed południem na placu przed schroniskiem PTTK na Turbaczu.

Ministerstwo Zdrowia mimo zniesionych obostrzeń nadal zaleca unikania tłocznych miejsca i zachowywania odpowiednich odstępów.

"Prosimy o zachowanie odpowiednich odległości"

"Zdajemy sobie sprawę z dobroczynnych właściwości przebywania na świeżym powietrzu, ale trzeba pamiętać, że TPN jest parkiem szczególnym. W pogodny weekend w Tatry przyjeżdża kilkadziesiąt tysięcy ludzi, co w obecnej sytuacji może sprzyjać niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się wirusa. Zachowanie bezpiecznych odległości, unikanie kontaktu może okazać się bardzo trudne" – pojawił się komunikat na stronie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

d62yf6v

Zobacz też: Susza w Polsce. Czy może zabraknąć żywności?

Czytaj też: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-raport-z-frontu-dzien-piaty-po-omacku-6492345522456193a">Koronawirus. Raport z frontu, dzień piąty. Po omacku</a>

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d62yf6v

Podziel się opinią

Share
d62yf6v
d62yf6v
Więcej tematów