Trwa ładowanie...
koronawirus

Koronawirus z Chin. Zakończono kwarantannę na Diamond Princess

Koniec kwarantanny związanej z koronawirusem na japońskim wycieczkowcu Diamond Princess. Łącznie stwierdzono tam 542 przypadki zarażenia chińskim koronawirusem. Zdrowi pasażerowie wkrótce opuszczą pokład statku.

Share
Koronawirus z Chin. Zakończono kwarantannę na Diamond Princess
Źródło: East News, Fot: Yomiuri Shimbun/Associated Press/East News
d4h1vbx

Japońskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że cały proces zamykania kwarantanny związanej z koronawirusem powinien zakończyć się w piątek 21 lutego.

Koronawirus z Chin. Z Diamond Princess zejdzie ok. 500 osób

Jak podaje rmf24.pl, jeszcze w środę około 500 osób zejdzie na ląd w Jokohamie. To nie pierwsze ewakuowane osoby.

d4h1vbx

Już w piątek 14 lutego pokład zaczęły opuszczać pierwsze osoby w zaawansowanym wieku, u których testy na obecność koronawirusa dały wynik negatywny. W pierwszej kolejności zabierane były osoby cierpiące na chroniczne schorzenia oraz te, które nie miały okien w kajutach.

Zobacz też: Krzysztof Gawkowski zapowiada pozew przeciwko TVP. Za materiał o Robercie Biedroniu

Koronawirus z Chin. Ewakuacja z Diamond Princess

W nocy z poniedziałku na wtorek 18 lutego ewakuowano również 328 obywateli Stanów Zjednoczonych. Wrócili do kraju z Japonii na pokładach wyczarterowanych przez rząd USA samolotów.

d4h1vbx

Teraz będą przechodzili 14 dniową kwarantannę w Stanach. Wśród tych 328 osób u 14 stwierdzono zarażenie się koronawirusem. Na pokładzie samolotu zostali oni umieszczeni w "specjalnej strefie izolacji".

Jak informuje WHO, wycieczkowiec Dimanod Princess jest największym skupiskiem osób zarażonych koronawirusem poza Chinami. Stwierdzono tam łącznie 542 przypadki zakażenia. Jak dodaje szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus, sytuacja jest dynamiczna.

We wtorek poza Chinami stwierdzono 110 nowych przypadków zarażenia się koronawirusem. 99 z nich dotyczy właśnie wycieczkowca Diamond Princess. Wszystkich pasażerów zarażonych koronawirusem jest więcej, niż pozostałych przypadków z poza Chin łącznie.

Koronawirus z Chin. Śmiertelne żniwo

Przypomnijmy, na Diamond Princess, który wypłynął z Jokohamy 20 stycznia i wrócił 3 lutego, utknęło ponad 3,7 tys. osób, w tym ponad 2,6 tys. pasażerów z 56 krajów. Wśród nich znajduje się trzech Polaków. Polskie MSZ informowało w ubiegłym tygodniu, że nie wykryto u nich koronawirusa.

d4h1vbx

Według najnowszych danych, bilans ofiar koronawirusa wzrósł do 2007. Zarażony jest 75 147 osób, z czego ponad 74 tys. w Chinach. W ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano tam 1749 nowych przypadków zarażenia się koronawirusem.

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d4h1vbx

Podziel się opinią

Share
d4h1vbx
d4h1vbx
Więcej tematów