Trwa ładowanie...

Koronawirus z Chin. WHO ogłasza: 110 nowych zarażonych poza Chinami

110 osób w 12 krajach - tyle nowych osób zarażonych koronawirusem potwierdziło WHO poza Chinami. Jak informuje szef instytucji Tedros Adhanom Ghebreyesus, sytuacja jest dynamiczna.
Share
Koronawirus z Chin. WHO podaje nowe dane.
Koronawirus z Chin. WHO podaje nowe dane.Źródło: East News, Fot: Chen Junxia/Xinhua News/East News
d2e9ava

Informacje zostały przekazana na wtorkowej konferencji WHO.

Koronawirus z Chin. 110 nowych przypadków

Od pierwszej informacji o epidemii stwierdzono 804 przypadki zarażenia się koronawirusem poza Chinami. Sprawa dotyczy 25 państw a trzy przypadki zakończyły się śmiercią pacjenta. Sytuacja zaognia się. W ciągu zaledwie ostatniej doby potwierdzono kolejne 110 przypadków zarażenia w 12 państwach.

d2e9ava

Jak informuje rmf24.pl, WHO nie zauważyło jednak by, poza szczególnymi przypadkami, koronawirus rozprzestrzeniał się lokalnie między ludźmi.

Czytaj też: Koronawirus. Szef WHO ostrzega: "Każdy scenariusz jest możliwy"

Zobacz też: Krzysztof Gawkowski zapowiada pozew przeciwko TVP. Za materiał o Robercie Biedroniu

99 ze 110 przypadków nowych zachorowań dotyczy wycieczkowca Diamond Princess. WHO podkreśla, że to więcej niż ostatecznie przypuszczano. Na wycieczkowcu potwierdzono zarażenie się koronawirusem u ponad 540 osób.

d2e9ava

Koronawirus z Chin. Afryka wykryje go szybciej

Na konferencji dodano też, że już w najbliższych dniach 40 państw Afryki i 29 krajów obu Ameryk będzie miało możliwość wykrywania koronawirusa. Tamtejsze laboratoria wcześniej wysyłały swoje próbki do innych państw.

Szef WHO podkreślił również, że niektóre kraje w Afryce, w tym Demokratyczna Republika Konga, wykorzystują obecnie w testach na obecność Covid-19 możliwości, które wypracowały, by testować wirusa Ebola. Określił to jako dobrą praktykę.

d2e9ava

Koronawirus z Chin. FT: Liczba ofiar przekroczyła 2000

Według informacji Financial Times, liczba ofiar koronawirusa wzrosła do 2007. Zarażony jest 75 147 osób, z czego ponad 74 tys. w Chinach. W ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano tam 1749 nowych przypadków zarażenia się koronawirusem.

Czytaj także: Koronawirus. W Chinach dezynfekują miliony banknotów

Koronawirus z Chin. Kolejna ofiara poza Chinami

Media informują także o kolejnej ofierze zarażenia koronawirusem. Jest to 70-letni mieszkaniec Hong-Kongu. Wcześniej stwierdzono u niego obecność koronawirusa.

d2e9ava

To już szósty przypadek śmierci z powodu koronawirusa poza Chinami kontynentalnymi. Wcześniej po jednym zgonie odnotowano w Hongkongu i na Tajwanie, a także we Francji, na Filipinach i w Japonii.

Źródło: rmf24.pl/Financial Times

Czytaj także: Koronawirus z Chin. Polskie MSZ przestrzega przed podróżą do Tajlandii, Wietnamu i Sri Lanki

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d2e9ava

Podziel się opinią

Share
d2e9ava
d2e9ava
Więcej tematów