Trwa ładowanie...
d49jjn1

Koronawirus we Włoszech. Najtragiczniejszy dzień - zmarło prawie 1000 osób

Koronawirus na świecie. We Włoszech tylko w ciągu ostatniej doby zmarło prawie 1000 osób. To najtragiczniejszy dzień od początku epidemii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus we Włoszech. Tragiczny bilans
Koronawirus we Włoszech. Tragiczny bilans (East News)
d49jjn1

Liczba osób zakażonych koronawirusem na całym świecie przekroczyła 566 tysięcy. Zmarło ponad 25 tys. osób. Dramatyczna sytuacja jest cały czas we Włoszech, które znajdują się obecnie na pierwszym miejscu tego tragicznego rankingu.

Tylko w ciągu ostatniego dnia odnotowano rekordową liczbę 969 zgonów osób zakażonych koronawirusem. Tym samym łączny bilans zmarłych od początku epidemii wzrósł do 9134 - informuje PAP.

Obecnie we Włoszech jest 86 tys. osób zakażonych.

d49jjn1

Jednocześnie prezes krajowego Instytutu Zdrowia Silvio Brusaferro informuje, że kulminacyjny moment jeszcze nie nadszedł.

- Nie łudźmy się, że możemy poluzować środki ograniczające rozprzestrzenianie się wirusa. Są obszary kraju, w których rozprzestrzenianie jest silne, to Lombardia oraz część Piemontu i Veneto. Chcę wyrazić się jasno. Nie osiągnęliśmy jeszcze szczytu, nie minęliśmy go. Mamy oznaki spowolnienia, które sprawiają, że zakładamy, że jesteśmy blisko. Oznacza to, że podjęte środki przynoszą efekty - powiedział.

Koronawirus w Polsce i na świecie

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Chorobę COVID-19 wywołującą koronawirus (SARS-CoV-2) po raz pierwszy zdiagnozowano w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Błyskawicznie rozprzestrzeniła się po wszystkich kontynentach. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię.

d49jjn1

Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Pojawiają się jednak także informacje o nietypowych objawach - takich jak brak węchu czy apetytu, biegunka i wymioty.

Koronawirus jest szczególnie niebezpieczny dla osób w podeszłym wieku i z chorobami towarzyszącymi. Okazuje się jednak, że wśród ofiar są także osoby bez dodatkowych obciążeń zdrowotnych i w znacznie młodszym wieku.

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

d49jjn1

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Kościół podjął działania w związku z koronawirusem. "Za późno i za mało"

d49jjn1

Podziel się opinią

Share

d49jjn1

d49jjn1
Więcej tematów