Trwa ładowanie...
d110dbq

Koronawirus we Włoszech. Ksiądz odprawił mszę, grożą mu zarzuty

88-letni ksiądz Antonio Lunghi odprawił mszę w mieście Castello d’Agogna w Lombardii. O zdarzeniu poinformowano karabinierów, którzy zgłosili sprawę do prokuratury w miejscowości Pawia. Wszystko z powodu koronawirusa, w związku z którym zakazano uroczystości religijnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus we Włoszech. Ksiądz odprawił mszę mimo zakazu. Może usłyszeć zarzuty.
Koronawirus we Włoszech. Ksiądz odprawił mszę mimo zakazu. Może usłyszeć zarzuty. (East News, Fot: Albin Marciniak/East News)
d110dbq

Do zdarzenia doszło w niedzielę 1 marca.

88-letni ksiądz Antonio Lunghi odprawił mszę dla ośmiu osób w miejscowości Castello d’Agogna w północnowłoskim regionie Lombardia.

W związku z obawą przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa, lokalne władze zawiesiły wszystkie imprezy masowe, wydarzenia kulturalne, a także uroczystości religijne.

d110dbq

Czytaj też: Koronawirus we Włoszech. Zarażony 71-latek uciekł ze szpitala

Zobacz też: Najnowszy sondaż. Triumf Andrzeja Dudy

Koronawirus we Włoszech. Sprawa w prokuraturze, możliwe zarzuty

Jak informuje lokalny portal informatorevigevanese.it, o odprawionej liturgii poinformowano miejski oddział karabinierów, którzy musieli przekazać sprawę do prokuratury.

d110dbq

Podczas zeznań, 88-letni ksiądz tłumaczył, że nie wiedział on o zakazie odprawiania mszy. Decyzja, którą podjęła lokalna diecezja, została wysłana do wszystkich księży drogą mailową.

Przypomnijmy na koronawirus COVID-19 w we Włoszech eczone są 2263 osoby. Na ten moment udało się wyleczyć 160 pacjentów (o 11 więcej od wtorku). Wykonanych zostało 25 856 testów na obecność nowego koronawirusa, z czego ponad 21 tys. w Lombardii, Emilii Romanii i Wenecji.

Na ten moment w wyniku zarażenia koronawirusem zmarło we Włoszech 79 osób.

d110dbq

Jak się okazało, ksiądz Antonio Lunghi nie korzysta z poczty elektornicznej, w związku z czym nie wiedział o rozporządzeniu biskupa związanym z koronawirusem.

Księdzu grożą teraz zarzuty nieprzestrzegania rozporządzenia władz świeckich i duchowych.

Źródło: informatorevigevanese.it

Czytaj również: Koronawirus we Włoszech. Kraj podzielony, wzrosła liczba ofiar

* Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!*

d110dbq

Podziel się opinią

Share
d110dbq
d110dbq
Więcej tematów