Trwa ładowanie...

Koronawirus w przedszkolach w Opolu. Masowe odsyłanie na kwarantannę

Koronawirus zaatakował przedszkola w Opolu. Obecność wirusa SARS-CoV-2 stwierdzono w trzech placówkach. Ponad 70 dzieci skierowano na przymusową kwarantannę.
Share
Koronawirus w przedszkolach w Opolu. Masowe odsyłanie na kwarantannę
Koronawirus w przedszkolach w Opolu. Masowe odsyłanie na kwarantannęŹródło: Pixabay
d2xowx3

Koronawirus zaatakował przedszkola w Opolu. Obecność wirusa SARS-CoV2-2 stwierdzono w co najmniej trzech placówkach. To efekt III fali zakażeń koronawirusem, która od kilkunastu dni przechodzi przez Polskę.

Koronawirus atakuje przedszkola. Opole izoluje dzieci z trzech placówek

Jak informuje "Gazeta Wyborcza" w ciągu ostatniej doby zakażenie koronawirusem stwierdzono u kilku nauczycielek oraz pracowników przedszkoli w Opolu.

d2xowx3

- W ciągu ostatnich 24 godzin zakażenie koronawirusem potwierdzono w trzech opolskich przedszkolach, z czego w jednym - dwukrotnie. Na kwarantannę trafiło łącznie 76 dzieci - przekazała w rozmowie z "SE" Katarzyna Oborska-Marciniak z ratusza w Opolu.

Koronawirus w Polsce. Będą lockdowny powiatowe? Rzecznik rządu Piotr Müller: to możliwe

Koronawirus w przedszkolach w Opolu. 76 dzieci na kwarantannie

Jedną z placówek, w której stwierdzono obecność koronawirusa, to przedszkole nr 5. Tam wyniki testów covidowych dały pozytywny wynik u jednej nauczycieli i pracownika niepedagogicznego.

d2xowx3

W związku z obecnością koronawirusa w przedszkolu w Opolu na kwarantannę wysłano dwie grupy dzieci. Łącznie na przymusową izolację trafiło 36 przedszkolaków, które w domach zostaną do 8 marca.

Koronawirus został też stwierdzony u nauczycielek z przedszkoli nr 2 i 3. W pierwszej placówce na kwarantannę wysłano grupę 20 przedszkolaków z Opola (w wieku 4 i 5 lat - red.). Ich izolacja potrwa do 11 marca. To w tym przedszkolu koronawirus pojawił się już wcześniej. We wtorek 2 marca na kwarantannę wysłano tam 25 dzieci.

W przypadku przedszkola nr 3 na kwarantannę trafi również grupa 20 cztero- i pięciolatków. Ich izolacja w związku z pojawieniem się koronawirusa w placówce potrwa do 8 marca.

Źródło: "Gazeta Wyborcza" / "Super Express"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2xowx3

Podziel się opinią

Share
d2xowx3
d2xowx3
Więcej tematów