Trwa ładowanie...
d1xt6sv

Koronawirus w Polsce. Zmarł zakażony ksiądz z Domu Seniora. Część duchownych jest w szpitalu

W Domu Księży Seniorów w Radomiu wykryto 10 zakażeń koronawirusem. Kanclerz Kurii Diecezji Radomskiej poinformował, że jeden z duchownych zmarł. Niektórzy wymagali przewiezienia do szpitala. Pozostali mieszkańcy domu trafili na kwarantannę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Polska. Zakażenia w Domu Księży Seniorów w Radomiu
Koronawirus. Polska. Zakażenia w Domu Księży Seniorów w Radomiu (PAP)
d1xt6sv

- U wszystkich mieszkańców Domu Księży Seniorów przeprowadzono badania na obecność koronawirusa. U dziesięciu księży stwierdzono wynik pozytywny. U niektórych z nich pojawiły się objawy chorobowe, dlatego była konieczność przewiezienia w sobotę i w niedzielę chorych księży do szpitala w Radomiu na oddział zakaźny - powiedział w rozmowie z portalem diecezja.radom.pl kanclerz Kurii Diecezji Radomskiej ks. Edward Poniewierski.

Jeden z zakażonych duchownych zmarł. Pozostali mieszkańcy domu oraz personel trafili na kwarantannę. - Jako wolontariusze do pomocy przy księżach seniorach zgłosiło się dwóch braci ze zgromadzenia w Kałkowie, którzy już niosą pomoc w Domu Księży Seniorów - dodał ks. Poniewierski.

Koronawirus. Polska. Zakażenia w Radomiu. "Dom jest samowystarczalny"

d1xt6sv

Księża nie mogą opuszczać swoich mieszkań. - Ci, którzy wymagają pielęgnacji, czy wymagają pomocy, są otoczeni opieką ze strony pracowników DKS. Posiłki przygotowywane są na miejscu. Dom jest samowystarczalny i stanowi oddzielny, samodzielnie funkcjonujący obiekt z własnym personelem - dodał kanclerz kurii.

Obecnie w Domu Księży Seniorów przebywa ok. 30 księży.

Zobacz też: Wybory 2020. Duda z piłką na okładce. Schetyna o skuteczności prezydenta

Źródło: diecezja.radom.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1xt6sv

Podziel się opinią

Share

d1xt6sv

d1xt6sv
Więcej tematów