Trwa ładowanie...
d34frih

Koronawirus. Naukowcy wzywają WHO do podania konkretów

Naukowcy wystosowali do WHO list otwarty w sprawie koronawirusa. Żądają, by Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała ludzi, jak dokładnie przenosi się koronawirus.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus
Koronawirus (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d34frih

Naukowcy domagają się od WHO dokładnych informacji na temat koronawirusa

WHO podała, że koronawirus rozprzestrzenia się przede wszystkim z człowieka na człowieka drogą kropelkową. Małe kropelki z nosa lub ust są wydalane, gdy osoba chora na COVID-19 kaszle, kicha lub mówi.

239 naukowców z całego świata - dokładnie z 32 krajów - domaga się od WHO bardziej rzetelnych i jasnych informacji na temat koronawirusa.

d34frih

Jak uważają, koronawirus przenosi się poprzez powietrze. Jest w areozolu, który wydycha osoba zakażona. Może przedostać się na inną osobę również podczas mówienia. Swoją teorię opublikowali w poniedziałek 6 lipca.

Z kolei według WHO nie ma wystarczających dowodów na to, że koronawirus rozprzestrzenia się w powietrzu. "W ciągu ostatnich kilku miesięcy kilkakrotnie stwierdziliśmy, że uważamy transmisję w powietrzu za możliwą, ale z pewnością nie jest poparta solidnymi lub nawet wyraźnymi dowodami” - powiedziałą cytowana przez New Jork Times, dr Benedetta Allegranzi, wiodąca specjalistka WHO w zakresie zapobiegania i kontroli zakażeń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d34frih

Podziel się opinią

Share

d34frih

d34frih
Więcej tematów