Trwa ładowanie...
d1pg4wy

Koronawirus w Polsce. Wpis Andrzeja Dudy sprzed lat "zyskał nowe życie"

Koronawirus w Polsce. Większość Polaków stosuje się do zaleceń i nie wychodzi z domów. Widok polityków stojących obok siebie na placu Piłsudskiego w Warszawie oraz Jarosława Kaczyńskiego na zamkniętym cmentarzu wywołał oburzenie. Dają temu wyraz w komentarzach pod twitterowym wpisem Andrzeja Dudy z 2012 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. 10 kwietnia politycy nie zachowali wymaganego dwumetrowego odstępu
Koronawirus w Polsce. 10 kwietnia politycy nie zachowali wymaganego dwumetrowego odstępu (East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski)
d1pg4wy

Koronawirus w Polsce. Obywatele patrzą na ręce władzy jeszcze uważniej niż w czasach sprzed epidemii. To, że politycy są krytykowani za to, co robią teraz, to jedno. Muszą liczyć się też z tym, że internet nie zapomina.

Popularność zyskał wpis prezydenta z 2012 r., który brzmi "Jeśli ktoś jest u władzy i zakłada, że razem z kolegami jest ponad prawem, to rzeczywiście jest problem". Andrzej Duda nie ma jednak powodów do zadowolenia.

Teraz internauci pytają: "Czy nadal pan tak twierdzi?", dołączając zdjęcia z 10 kwietnia - przedstawicieli władzy na placu Piłsudskiego i prezesa PiS na cmentarzu.

Zobacz też: PiS prze do wyborów. Robert Biedroń: "Jarosław Kaczyński ma szerszy plan"

10 kwietnia politycy PiS składali wieńce przed pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej. Wielu komentatorów zarzuca im złamanie zakazu zgromadzeń i niezastosowanie się do zasady zachowania dwumetrowego odstępu.

d1pg4wy

Co więcej, później Jarosław Kaczyński pojechał na Powązki - na grób swojej matki Jadwigi Kaczyńskiej, który jest jednocześnie symbolicznym grobem jego śp. brata i jego żony. Mimo że ten cmentarz, tak jak inne w Polsce, jest zamknięty z powodu epidemii koronawirusa, limuzyna z prezesem PiS przejechała przez bramę. Zobacz zdjęcia.

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1pg4wy

Podziel się opinią

Share
d1pg4wy
d1pg4wy
Więcej tematów