Trwa ładowanie...
d1g4gph

Koronawirus w Polsce. WOŚP wspiera walkę z epidemią SARS-CoV-2

Wiele placówek medycznych w Polsce alarmuje, że brakuje im pakietów ochronnych: maseczek, kombinezonów i gogli. W akcję pomocy medykom, którzy walczą z epidemią koronawirusa włączyła się Wielka Orkiestra Światecznej Pomocy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. WOŚP wspiera walkę z epidemią SARS-CoV-2
Koronawirus w Polsce. WOŚP wspiera walkę z epidemią SARS-CoV-2 (PAP, Fot: Artur Reszko)
d1g4gph

"Wczoraj Fundacja WOŚP zamówiła 50.000 Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej (IPOB). Na pakiet składa się kombinezon, buty, panoramiczne gogle, rękawiczki, worek na odpady, czyli to, czego dzisiaj najbardziej potrzebują walczący z koronawirusem lekarze i personel medyczny" - poinformował na swoim profilu szef WOŚP Jurek Owsiak. Pakiety zostały zamówione w Chinach. Mają dotrzeć do Polski za kilkanaście dni.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych przypadkach

Jak poinformował Owsiak, Fundacja przeznaczyła na ten zakup prawie 16 mln zł. "Jednocześnie informujemy, że stworzyliśmy fundusz interwencyjny, wychodząc naprzeciw propozycjom bardzo wielu firm, które chciałyby wspomóc walkę z koronawirusem. W pierwszym szeregu stanęli nasi partnerzy, z którymi od wielu lat współpracujemy" - czytamy na profilu Owsiaka na Facebooku.

"Kolejną ważną i dobrą wiadomością jest, że polskie laboratorium Oncolab przy Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, całkowicie wyposażone w sprzęt przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, od dziś zaczyna wykonywać testy na koronawirusa. 1000 takich testów laboratorium otrzymało z Ministerstwa Zdrowia. My dodatkowo zakupimy specjalistyczne urządzenie - analizator, który pozwoli laboratorium wykonywać testy na 3 zmiany" - poinformował szef WOŚP.

d1g4gph

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Michał Dworczyk: "Nie doceniliśmy skali zagrożenia"

Owsiak poinformował, że obecnie wartość wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w walce z koronawirusem wynosi blisko 20 mln zł.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce odnotowano 4 marca. Był to mężczyzna z woj. lubuskiego, który wrócił z Niemiec. 20 marca mężczyzna opuścił szpital - po trzech testach, które potwierdziły, że jest już zdrowy.

Z najnowszych danych resortu zdrowia wynika, że do poniedziałkowego poranka zakażenie koronawirusem potwierdzono u 649 osób. Siedem osób zmarło.

d1g4gph

Podziel się opinią

Share

d1g4gph

d1g4gph
Więcej tematów