Trwa ładowanie...
d2q8nto

Koronawirus w Polsce. Wojciech Andrusiewicz o obostrzeniach ws. wesel i powrotu do szkół

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia, komentując raport dotyczący koronawirusa, przyznał, że spodziewał się takiego wzrostu. Dodał, że w kolejnych dniach utrzyma się taki przyrost nowych przypadków. Ws. obostrzeń powiedział, że będą dotyczyły jedynie powiatów, a nie całego kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Wojciech Andrusiewicz o obostrzeniach ws. wesel i powrotu do szkół
Koronawirus w Polsce. Wojciech Andrusiewicz o obostrzeniach ws. wesel i powrotu do szkół (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d2q8nto

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 640 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce i 18 zgonach. Rzecznik resortu przyznał na konferencji prasowej, że wynik jest zgodny z przewidywaniami. Wojciech Andrusiewicz wskazał, że zakażenia dotyczą przede wszystkim trzech województw. Dodał również, że taki rezultat będzie się utrzymywał w kolejnych dniach.

Koronawirus. Polska. Wojciech Andrusiewicz o odpowiedzialnej decyzji zakładu

Na Śląsku ogniskiem są kopalnie i rodziny górników z kwarantanny. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia podał, że tysiąc osób testowanych jest w kopalni Chwałowice, z czego spodziewanych jest ok. 10 proc. zakażeń. 600 badań zostanie wykonanych w kopalni Bielszowice. W Wielkopolsce ogniskiem COVID-19 jest firma drobiarska, z czego spodziewane jest kilkaset zakażeń. Andrusiewicz pochwalił szefostwo zakładu za jego zamknięcie, nazywając to odpowiedzialną decyzją.

d2q8nto

Przeczytaj: Koronawirus w Polsce. Kolejne ognisko zakażeń. W zakładach drobiarskich ponad 200 zakażonych pracowników

Z kolei na wyniki w woj. małopolskim rzutuje powiat nowosądecki. Rzecznik ministerstwa powiedział, że pojawił się tam punkt drive-thru, ale nie budzi zainteresowania, więc "pojawi się zachęta". Andrusiewicz uważa, że skala zachowań w pozostałych obszarach Polski jest naturalna. Do końca tygodnia ma zostać przebadanych około 5,5 tys. osób. Szukając pozytywów, rzecznik resortu mówił o małej liczbie osób pod respiratorami.

Koronawirus w Polsce. "Premier okłamał społeczeństwo". Cezary Tomczyk uderza też w Łukasza Szumowskiego

Koronawirus w Polsce. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia o obostrzeniach ws. wesel i powrotu do szkół

Andrusiewicz odpowiedział również na pytanie o powrót restrykcji. Podkreślił, że nie pewno nie dojdzie do wprowadzenia obostrzeń w całym kraju, a jedynie w powiatach z największą falą wzrostu - około 20. Według rzecznika nowe przepisy mogą w ciągu kilku dni pojawić się w sprawie liczby osób w restauracjach, sklepach czy na imprezach. Uspokoił za to, że nie ma planów, aby wprowadzić zakaz organizowania wesel.

d2q8nto

Komentując powrót do szkół, Andrusiewicz stwierdził, że na obecny moment dzieci wrócą do szkolnych ław. Zaznaczył jednak, że możliwe są punktowe obostrzenia w powiatach i wprowadzenie okresowego nauczania zdalnego. Ostatnim wątkiem był powrót wczasowiczów z wakacji zagranicznych i potencjalna kwarantanna. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia przyznał, że na ten moment bacznie obserwowana jest sytuacja na Bałkanach i w Hiszpanii.

Przeczytaj również: Koronawirus w Polsce. Polacy zdjęli maseczki? "Bardziej boją się policjanta niż wirusa"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2q8nto

Podziel się opinią

Share
d2q8nto
d2q8nto
Więcej tematów