Trwa ładowanie...
du89vym
koronawirus

Koronawirus w Polsce. Kolejne ognisko zakażeń. W zakładach drobiarskich ponad 200 zakażonych pracowników

Jak podają media, w zakładzie drobiarskim AMI z Mikstatu pod Ostrzeszowem koronawirusa wykryto u 233 pracowników. Firma wstrzymała prace do końca tygodnia. Jest decyzja wojewody dotycząca zamknięcia całej gminy przez nowe ognisko zakażeń w Wielkopolsce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. W zakładach drobiarskich ponad 200 zakażonych pracowników
Koronawirus w Polsce. W zakładach drobiarskich ponad 200 zakażonych pracowników (Pexels)
du89vym

Według samorządowców, nie ma też potrzeby, by ograniczyć działanie innych instytucji, ponieważ ogniskiem zakażeń to tylko jeden zakład. Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego w rozmowie z TVN24 podkreślił, że testy na obecność koronawirusa przeprowadzono u ponad 800 pracowników. Jak się okazało, źródłem zakażenia był pracownik zakładu. Obecnie wszystkie osoby zostały przebadane.

Koronawirus w Polsce. Zakażonych jest 233 pracowników

Według danych z poniedziałku 3 sierpnia zakażonych było 164 pracowników. We wtorek Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował o kolejnych 70 przypadkach z powiatu ostrzeszowskiego. Zaledwie jedna osoba nie pochodziła z ogniska w zakładzie drobiarskim. Łącznie zakażonych są już 233 pracowników.

du89vym

- Większość chorych ma skąpe lub żadne objawy, leczą się w domu. W szpitalu przebywa zaledwie kilka osób - ich stan jest stabilny - przekazał wówczas Stube.

Zobacz też: Trwa walka o przywództwo w PO? Cezary Tomczyk mówi o planach

Zaledwie cztery osoby w wieku 40-50 lat, o których poinformowano we wtorek, trafiły do szpitala.

du89vym

Zbigniew Polak, powiatowy lekarz weterynarii w Starachowicach zapytany przez money.pl o to, co dzieje się z mięsem, kiedy zostanie wirus wśród pracowników, odpowiedział, że mięso jest bezpieczne i zwykle nie ma potrzeby jego utylizacji. - Zgodnie z obecną wiedzą koronawirus nie przenosi się drogą pokarmową, a dodatkowo mięso przed spożyciem poddawane jest na ogół obróbce termicznej, co zabija wirusa - dodał.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: TVN24, money.pl

du89vym

Podziel się opinią

Share
du89vym
du89vym
Więcej tematów