Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Tarcza antykryzysowa. 70 tys. firm dostało już ponad 15 mld zł

W ramach tarczy antykryzysowej, stworzonej żeby pomóc firmom w czasie epidemii koronawirusa w Polsce, trafiło już do nich ponad 15 mld zł. Takie dane podał w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że w jej ramach pomoc uzyskało ponad 70 tys. firm oraz powyżej 700 tys. przedsiębiorców i pracowników.

Share
Koronawirus w Polsce. Tarcza antykryzysowa. 70 tys. firm dostało już ponad 15 mld zł
Źródło: Pixabay
d5rxglh

Koronawirus w Polsce. Tarcza antykryzysowa. 15 mld zł pomocy dla firm

Premier Mateusz Morawiecki opublikował w poniedziałek w mediach społecznościowych post, w którym zaprezentował dane dotyczące pomocy udzielonej w ramach tarczy antykryzysowej. W ramach tej pomocy, przyznawanej przez Polski Fundusz Rozwoju rozdzielono już dokładanie 15,2 mld zł. Pieniądze te trafiły już do 72 tys. firm oraz 720 tys. przedsiębiorców i pracowników.

- Każdego dnia liczby te rosną, a grono beneficjentów programu poszerza się o kolejne grupy i branże. Już wkrótce przedstawimy plan otwierania następnych obszarów gospodarki, co w połączeniu z środkami przekazywanymi przez PFR pozwoli naszej ekonomii żwawo ruszyć do przodu - napisał premier Mateusz Morawiecki.

Tarcza antykryzysowa Polskiego Funduszu Rozwoju dysponuje sumą znacznie wyższą, niż dotychczas udzielona pomoc, bo jest to łączna kwota 100 mld zł. Szacuje się, że ma ona trafić do blisko 700 tys. polskich przedsiębiorstw, które poniosły straty na skutek epidemii koronawirusa w Polsce.

Koronawirus w Polsce. Tarcza antykryzysowa. Powstają kolejne wersje

Tarcza antykryzysowa jest programem, który ma złagodzić negatywne skutki gospodarcze epidemii koronawirusa w Polsce. Rząd przegotował już kilka wersji: tarcza antykryzysowa została zastąpiona przez wersję tarczy antykryzysowej 2.0, a 30 kwietnia br. została uchwalona przez Sejm tarcza 3.0. Nie ma jednak dokładanego termin wejścia jej w życie. Jak zapowiedział rzecznik prasowy rządu Piotr Müller jej dokładny kalendarz poznamy w środę. Do tej pory w ramach tych programów przedsiębiorcy mogli się starać m. in. o tzw. postojowe, o zwolnienie z płacenia składek ZUS lub o 5 tys. zł bezzwrotnej pożyczki.

Zobacz też: Wyborów 10 maja nie będzie. Kto kogo ograł?

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d5rxglh

Podziel się opinią

Share
d5rxglh
d5rxglh
Więcej tematów