Trwa ładowanie...

Tarcza antykryzysowa. Przedsiębiorcy dostają odpowiedź. Zwolnienie z ZUS tylko za marzec

Przedsiębiorcy, którzy wnioskowali o zwolnienie z ZUS, od kilku dni otrzymują na swoje indywidualne konta na platformie internetowej PUE ZUS informacje, czy wniosek o zwolnienie z opłacania składek został zaakceptowany. Co ważne, jeśli wnioskowali o zwolnienie ze składek za trzy miesiące, to i tak ZUS podaje tylko, czy uwzględniono zwolnienie za marzec. Co zatem z pozostałymi dwoma miesiącami? Czy będą musieli zapłacić składki ZUS?

Share
Tarcza antykryzysowa. Przedsiębiorcy dostają odpowiedź. Zwolnienie z ZUS tylko za marzec
Źródło: Getty Images
d3mozyb

O zwolnieniu ze składek ZUS przedsiębiorcy dowiadują się po złożeniu deklaracji rozliczeniowych

Jak powiedziała Iwona Kowalska-Matis, regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku w wywiadzie z "Rzeczpospolitą”, chociaż ktoś wnioskował o zwolnienie za trzy miesiące, to ZUS przekazuje tylko informację dotyczącą zwolnienia za marzec.

Tarcza antykryzysowa. Informacje o zwolnieniu z ZUS będą wysyłane co miesiąc

Zwolnienie ze składek ZUS w ramach tarczy antykryzysowej może nastąpić dopiero po złożeniu przez przedsiębiorców deklaracji rozliczeniowych. Oznacza to, że informację o tym, czy dany przedsiębiorca został zwolniony z opłacania składek ZUS, będą przekazywane co miesiąc. Ci, którzy dostali już dobrą wiadomość, że nie muszą płacić składek za marzec, teraz czekają na kolejną, dotyczącą zwolnienia z ZUS za kwiecień i maj.

Tarcza antykryzysowa. Zwolnienie z ZUS to wsparcie dla firm

Wprowadzona w ramach tarczy antykryzysowej możliwość zwolnienia ze składek ZUS to forma pomocy, z której przedsiębiorcy bardzo chętnie korzystają. ZUS otrzymał już ponad 1,5 mln wniosków. Zwolnienie z ZUS to oczywiście kropla w morzu potrzeb przedsiębiorców, niemniej jeśli wnioski zostaną pozytywnie rozpatrzone, to firmy zaoszczędzą od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

d3mozyb

Tarcza antykryzysowa. Jak otrzymać zwolnienie z ZUS?

Aby uzyskać pomoc w postaci zwolnienia ze składek ZUS, należy wypełnić wniosek i przesłać go do ZUS albo w formie elektronicznej, albo tradycyjnej. Czas na wysłanie wniosku przedsiębiorcy mają do końca czerwca. Nie muszą już jednak teraz płacić składek, niemniej na decyzję, czy zostali z nich zwolnieni jeszcze poczekają.Póki co przekazywana jest informacja o zwolnieniu ze składek za marzec. Czy zwolnienie z ZUS obejmie też składki za kwiecień i maj, przedsiębiorcy dowiedzą się w ciągu dwóch miesięcy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d3mozyb

Podziel się opinią

Share
d3mozyb
d3mozyb
Więcej tematów