Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Senator Jacek Bury zakażony

Koronawirus w Polsce. Senator Jacek Bury poinformował, że jest zakażony COVID-19. Polityk związany z ruchem Polska2050 zdradził, jaki jest jego stan zdrowia.
Share
Koronawirus w Polsce. Senator Jacek Bury zakażony
Koronawirus w Polsce. Senator Jacek Bury zakażonyŹródło: PAP, Fot: Wojciech Olkuśnik
d3kuonq

"Samopoczucie całkiem dobre, a objawy zbliżone do przeziębienia, ale wiadomo, że nie można ich lekceważyć. Dużo zdrowia dla Was i pamiętajcie - dystans, dezynfekcja i maseczka" - napisał polityk na Facebooku.

W poniedziałek podano, że w ciągu doby stwierdzono 4 786 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej odnotowano w następujących województwach: mazowieckim (1051), pomorskim (643), śląskim (373).

- Mamy stałą tendencję wzrostową zachorowań na COVID-19 wskaźnik reprodukcji wirusa wynosi w kraju 1,19 – poinformował w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

- Ta dynamiczna zmiana ma odzwierciedlenie nie tylko na poziomie dziennej liczby zachorowań, ale widzimy inne sygnały, które pokazują, że mamy do czynienia z kontynuacją trendu, a tendencja ma charakter trwały - dodał minister.

d3kuonq

Prof. Andrzej Horban ocenił w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski, że "zdecydowanie jesteśmy nie w przededniu, tylko na początku trzeciej fali epidemii".

- To od nas zależy, jak ta fala będzie wysoka: czy nas zaleje i spowoduje olbrzymie kłopoty, takie, jakie były na jesieni (…), czy też ta fala będzie niższa i uda nam się ją opanować na tyle, by przejść przez nią w miarę suchą nogą – powiedział prof. Horban. – To, co się dzieje w szpitalu w tej chwili, nie napawa optymizmem. Jest bardzo pacjentów ciężko chorych. To jest cisza przed burzą, która trwa – dodał ekspert, podkreślając, że trzeba się zastanowić nad taktyką szczepień.

Koronawirus w Polsce. Trzecia fala pandemii. Najnowsze dane od doradcy premiera

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3kuonq

Podziel się opinią

Share
d3kuonq
d3kuonq
Więcej tematów