Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Kiedy decyzja ws. obostrzeń? Rzecznik rządu odpowiada

Koronawirus w Polsce. Trzecia fala epidemii COVID-19 staje się faktem. Czy to oznacza powrót do obostrzeń? Rzecznik rządu Piotr Mueller zabrał głos.
Share
Rzecznik rządu Piotr Mueller
Rzecznik rządu Piotr MuellerŹródło: Newspix
d4a8o8d

Kwestia obostrzeń została poruszona podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. Piotr Mueller zaznaczył, że w tej chwili nie ma jeszcze podjętych żadnych decyzji dotyczących wprowadzania zakazów w kolejnych województwach.

- Dzisiaj pojawiły się informacje medialne, jakoby takie decyzje zostały podjęte. Nie, w tej chwili nadal analizowane są kwestie związane z liczbą zakażeń w całym kraju, obłożenia, jeżeli chodzi o liczbę zajętych łóżek, wykorzystanych respiratorów, badamy też sytuację związaną z udziałem nowych mutacji wirusa w ogólnej liczbie zachorowań - mówił rzecznik rządu.

Podkreślił, że dopiero po tych analizach będą podejmowane decyzje. - Natomiast na ten moment nie ma jeszcze zaplanowanego terminu, co do ogłaszania decyzji - dodał Mueller. - Ogłoszenie decyzji dotyczącej ewentualnych nowych obostrzeń będzie nie wcześniej niż na koniec tego tygodnia lub na początku przyszłego - poinformował rzecznik rządu.

d4a8o8d

W poniedziałek podano, że w ciągu doby stwierdzono 4 786 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej odnotowano w następujących województwach: mazowieckim (1051), pomorskim (643), śląskim (373).

Arkadiusz Mularczyk znów o reparacjach. Włodzimierz Czarzasty ma propozycję

Koronawirus w Polsce. Obostrzenia na Mazurach

Przypomnijmy: tydzień temu minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że dotychczasowe zasady bezpieczeństwa dotyczące kultury, sportu i hoteli będą obowiązywały do 14 marca.

Wprowadzono dodatkowe obostrzenia dla województwa warmińsko-mazurskiego: zostały zamknięte hotele, galerie handlowe, kina, teatry i baseny. Dzieci z klas I-III wróciły do zdalnej nauki.

Od soboty istnieje również obowiązek zakrywania nosa i ust wyłącznie maseczką.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4a8o8d

Podziel się opinią

Share
d4a8o8d
d4a8o8d
Więcej tematów