Trwa ładowanie...
di1btar

Koronawirus w Polsce. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia: mamy dwa nowe ogniska zakażeń w kopalniach

O dwóch nowych ogniskach koronawirusa w kopalniach na Śląsku poinformował rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Z jego słów wynika, że zakażenie potwierdzono tam u ponad 500 górników
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia: mamy dwa nowe ogniska zakażeń w kopalniach
Koronawirus w Polsce. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia: mamy dwa nowe ogniska zakażeń w kopalniach (PAP)
di1btar

- Ogniska koronawirusa pojawiły się w kopalniach "Zofiówka" i "Ziemowit", gdzie ma być około 500 osób zakażonych - poinformował Wojciech Andrusiewicz rzecznik Ministerstwa Zdrowia.Dodał, że większość tych zakażeń przebiega bezobjawowo.

- Mamy zamkniętych pięć ognisk w innych kopalniach, natomiast "Zofiówka" i "Ziemowit" to dwie kopalnie, w których będziemy musieli przeprowadzić testy - mówił na konferencji przed resortem zdrowia Andrusiewicz.

Rzecznik resortu poinformował, że na Śląsku potwierdzono zakażenie u 4150 górników. - Przeprowadziliśmy w województwie śląskim ok. 47 tys. testów - dodał.

di1btar

Andrusiewicz stwierdził też, że w pozostałych częściach kraju nie ma właściwie żadnych ognisk koronawirusa. - Kilka małych ognisk w zakładach pracy udało się zlokalizować i opanować - przekonywał. - Na chwilę obecną, gdyby nie Śląsk mielibyśmy 32 zakażenia na poranek - dodał powołując się na podane rano przez resort dane.

Mamy 202 nowe przypadki zakażenia - poinformowało rano na swoim profilu na Twitterze Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej zakażeń - aż 170 odnotowano na Śląsku.

Nowe przypadki zakażenia potwierdzono także w województwach: opolskim (8), dolnośląskim (6), wielkopolskim (4), podlaskim (3), pomorskim (3), świętokrzyskim (3), lubelskim (2), lubuskim (2) i małopolskim (1).

Jedna osoba zmarła. To 54-letnia pacjentka szpitala w Grudziądzu.

To oznacza, że od początku epidemii potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2 u 23 987 osób. 1 065 osób zmarło.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

di1btar

Podziel się opinią

Share

di1btar

di1btar
Więcej tematów