Trwa ładowanie...
d30tr76

Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia o zakażonych

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze informacje dotyczące liczby potwierdzonych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w naszym kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia o zakażonych
Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia o zakażonych (PAP)
d30tr76

Mamy 202 nowe przypadki zakażenia - poinformowało rano na swoim profilu na Twitterze Ministerstwo Zdrowia. Resort poinformował także o śmerci jednego z pacjentów chorych na COVID-19.

Nowe przypadki zakażenia potwierdzono w województwch: województw: śląskim (170), opolskim (8), dolnośląskim (6), wielkopolskim (4), podlaskim (3), pomorskim (3), świętokrzyskim (3), lubelskim (2), lubuskim (2) i małopolskim (1).

Jedna osoba zmarła. To 54-letnia pacjentka szpitala w Grudziądzu.

d30tr76

Resort poinformował także, że "w związku z raportem PSSE Bydgoszcz dotyczącym jednego błędnie zaraportowanego przypadku zakażenia" odejmuje go ze statystyk.

To oznacza, że od początku epidemii potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2 u 23 987 osób. 1 065 osób zmarło.

Z najnowszych danych resortu zdrowia wynika, że obecnie w szpitalach leczonych jest 2 181 osób chorych na COVID-19. 77 406 osób objętych jest kwarantanną, 18 859 osób - nadzorem epidemiologicznym.

Od początku epidemii wyzdrowiało już 11 449 osób.

d30tr76

Koronawirus w Polsce. Bilans zakażonych wciąż rośnie

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce odnotowano 4 marca. Był to mężczyzna z woj. lubuskiego, który wrócił z Niemiec. 20 marca mężczyzna opuścił szpital - po trzech testach, które potwierdziły, że jest już zdrowy.

12 marca minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o pierwszej ofierze śmiertelnej koronawirusa - pacjentce z Poznania.

Resort zdrowia zdecydował wówczas o wprowadzeniu w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego, a także przekształceniu pierwszych 19 szpitali w całej Polsce w tzw. szpitale jednoimienne, przeznaczone do leczenia osób zakażonych koronawirusem.

d30tr76

20 marca wprowadzono w Polsce stan epidemii.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Prof. Marian Zembala: pokonamy pandemię na Śląsku

12 maja odnotowano w Polsce 595 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - to największy dobowy przyrost zakażonych od początku epidemii w naszym kraju (poprzedni padł 19 kwietnia odnotowano wówczas 545 nowych przypadków). Większość zakażonych - aż 492 osoby - to mieszkańcy Śląska.

Zobacz także: Koronawirus. "Solidarność" szykuje protesty. "Jesteśmy zorganizowani"

24 kwietnia odnotowano najwyższą w ciągu doby liczbę zgonów związanych z zachorowaniem na COVID-19. Zmarło wówczas 40 osób.

d30tr76

Koronawirus na świecie. Najwięcej zakażonych w USA

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 wybuchła w połowie grudnia ubiegłego roku w Wuhan, stolicy prowincji Hubei w środkowych Chinach. Łącznie na całym świecie odnotowano od tego czasu już ponad 6,1 mln zakażeń. Zmarły ponad 372 tys. osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d30tr76

Podziel się opinią

Share

d30tr76

d30tr76
Więcej tematów