Trwa ładowanie...
d3hqgjp

Koronawirus w Polsce. Renta specjalna dla rodziny zmarłej pielęgniarki? Jest wniosek

W przeddzień Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki zmarła 52-letnia Katarzyna Zawada, pielęgniarka ze szpitala zakaźnego w Toruniu. To kolejna ofiara koronawirusa wśród pracowników służby zdrowia. Jest wniosek o przyznanie renty specjalnej jej rodzinie.
Share
Koronawirus w Polsce. Renta specjalna dla rodziny zmarłej pielęgniarki? Jest wniosek
Koronawirus w Polsce. Renta specjalna dla rodziny zmarłej pielęgniarki? Jest wniosekŹródło: oipip.torun.pl
d3hqgjp

11 maja w szpitalu jednoimiennym w Grudziądzu zmarła 52-letnia Katarzyna Zawada. Kobieta była pielęgniarka ze szpitala zakaźnego w Toruniu. Niestety, zakaziła się koronawirusem i przegrała z nim walkę. To trzecia pielęgniarka w Polsce, która stała się ofiarą koronawirusa.

"Była osobą, która kochała pacjentów. Nie zważając na trudny czas pandemii z zaangażowaniem wypełniała swoje obowiązki. Pełna ciepła, ciesząca się sympatią i uznaniem współpracowników, którzy zawsze mogli liczyć na jej pomoc i wsparcie. Niestety będąc na pierwszej linii walki z koronawirusem, poniosła najwyższa cenę. Zapamiętamy ją jako bardzo dobrego człowieka o wielkim sercu, wspaniałą, oddaną swojej pracy pielęgniarkę, która nigdy nie poddawała się przeciwnościom stawianym przez los" - wspominają ją koleżanki z Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Toruniu.

Kobieta osierociła trójkę dzieci.

d3hqgjp

Koronawirus w Polsce. Arkadiusz Myrcha pisze do premiera ws. rodziny zmarłej pielęgniarki

Poseł KO Arkadiusz Myrcha zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego o przyznanie renty specjalnej jej rodzinie.

"Nie zważając na zagrożenia i niebezpieczeństwa pani Katarzyna Zawada z oddaniem pełniła swoje powołanie w Szpitalu Zakaźnym w Toruniu" - napisał do premiera poseł Myrcha. "Za walkę z szalejącą zarazą poniosła najwyższą cenę, dlatego na ręce pana premiera składam prośbę o przyznanie specjalnego świadczenia dla pogrążonej w żałobie rodziny" - zaapelował.

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 wybuchła w połowie grudnia ubiegłego roku w Wuhan, stolicy prowincji Hubei w środkowych Chinach. Łącznie na całym świecie odnotowano od tego czasu już prawie 4,3 mln zakażeń. Zmarło ponad 293 tys. osób.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem potwierdzono w Polsce 4 marca. Z najnowszych danych resortu zdrowia wynika, że od początku pandemii zakaziło się w naszym kraju już 17 204 osoby. 861 osób zmarło.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d3hqgjp

Podziel się opinią

Share
d3hqgjp
d3hqgjp
Więcej tematów