Trwa ładowanie...
d2hdlor

Koronawirus w Polsce. Premier Mateusz Morawiecki: pracujemy nad pakietem stabilności

- Najbardziej niepokojące są statystyki dla osób starszych - powiedział podczas konferencji prasowej premier. - I właśnie dlatego musimy dostosować służbę zdrowia do większej liczby zachorowań - dodał Mateusz Morawiecki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w KPRM
Koronawirus w Polsce. Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w KPRM (KPRM, Fot: Krystian Maj/KPRM)
d2hdlor

- Obecnie w Polsce 25 tys. osób znajduje się pod nadzorem epidemiczny oraz 8 tys. przebywa w kwarantannie - wyliczał premier. - Widać że Polacy stosują się do wszystkich procedur. Solidarność jest niezwykle ważna, bo tylko w ten sposób można uchronić człowieka, w ten sposób można zatrzymać rozrost epidemii. Takie zalecenia rekomenduje Światowa Organizacja Zdrowia - dodał Mateusz Morawiecki.

Prezes Rady Ministrów dodał, że rząd pracuje nad "pakietem stabilności i bezpieczeństwa". - Jest on niezbędny bo zdajemy sobie sprawę, że gospodarka polska, europejska i światowa ucierpią przez koronawirusa - mówił Mateusz Morawiecki. Polityk dodał, że "w najbliższych dniach pokaże konkretne działania, które rząd wypracował i co do których będzie dopracowywać ostateczne szczegóły, żeby i pracownicy i pracodawcy otrzymali pewne wsparcie ze strony państwa".

Szef rządu dziękował także pracownikom służby zdrowia. - Robimy wszystko, żeby dostarczać wam materiały ochronne. Chcemy, żeby tych materiałów było aż nadto w następnych dniach. Działamy cały czas w tym zakresie - mówił Mateusz Morawiecki.

d2hdlor

Pod koniec konferencji prasowej premier ponownie apelował do Polaków. - Niech ten tydzień będzie tygodniem narodowej kwarantanny – nie wychodźmy, nie jeździmy komunikacją publiczną. Tak, żeby w niedzielę podać jak najlepsze informację - mówił polityk.

Premier był pytany, czy ze względu na rozwój pandemii, termin wyborów prezydenckich zostanie zmieniony. Dzisiaj nie ma takich planów, żeby przesuwać termin wyborów prezydenckich. Nie ma takiej konieczności. Wiemy że np. we Francji odbyły się wybory samorządowe i Francja dzisiaj jest w innym stanie niż Polska. A więc nie mamy takich planów na chwilę obecną - stwierdził Mateusz Morawiecki.

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, po raz pierwszy pojawiła się w mieście Wuhan w prowincji Hubei w Chinach. Od połowy grudnia bardzo szybko rozprzestrzenia się po wszystkich kontynentach. Do poniedziałkowego południa potwierdzono blisko 170 tys. zakażeń koronawirusem na całym świecie.

d2hdlor

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d2hdlor

Podziel się opinią

Share

d2hdlor

d2hdlor
Więcej tematów