Trwa ładowanie...
d1vw6b4

Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia przekazał najnowsze dane dotyczące SARS-Cov-2

- Mamy około 800 hospitalizacji i decyzją sanepidu 8 tys. osób poddano kwarantannie - powiedział w poniedziałek minister zdrowia. - Ta liczba będzie na pewno rosła w najbliższych dniach - dodał Łukasz Szumowski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia przekazał najnowsze dane dotyczące SARS-Cov-2
Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia przekazał najnowsze dane dotyczące SARS-Cov-2 (PAP, Fot: PAP/Leszek Szymański)
d1vw6b4

Minister zdrowia przekazał, że zwiększono przepustowość testów stwierdzających obecność koronawriusa, obecnie wynosi ona 3000. - Spodziewamy się, że do końca tygodnia stwierdzimy ponad 1000 zakażeń SARS-CoV-2, ta liczba na pewno wzrośnie - przekazał Łukasz Szumowski.

- Uruchomiliśmy dziś sieć 19 szpitali przekształconych na sieć placówek zakaźnych. Dochodzą do nas różne sygnały, więc na przykładzie z Łomży chciałem uciąć wszystkie spekulacje - oznajmił na konferencji prasowej minister zdrowia. Każdy taki szpital zostanie wyposażony w 1000 maseczek i 1000 kombinezonów.

- W momencie przekształcenia szpitala NFZ dzwoni do pacjentów z Łomży z informacją w którym szpitalu będą mieli zapewnioną pomoc medyczną. Ich jest kilka w odległości 40 kilometrów. Zdecydowaliśmy się przekazać także specjalny dodatek - łomżyńska placówka w ramach ryczałtu dostanie 1,5 mln złotych miesięcznie. Również za każdego chorego ok. 420 złotych, co daje dodatkowych 6 mln dla szpitala - dodał Szumowski.

d1vw6b4

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Koronawirus w Polsce. Apel ministra zdrowia

Minister zdrowia apelował do Polaków, aby pozostali w domach. - Ograniczenie kontaktu między ludźmi w najbliższych 7-10 dniach będzie skutkowało obniżeniem tempa rozprzestrzeniania wirusa - wyliczał minister zdrowia. - Wchodzimy w kolejny krok drabinki epidemicznej. Pacjenci, którzy mają potwierdzonego koronawirusa, a ich stan na to pozwala, będą mogli przechorować w domu lub innej izolacji - dodał polityk.

d1vw6b4

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, po raz pierwszy pojawiła się w mieście Wuhan w prowincji Hubei w Chinach. Od połowy grudnia bardzo szybko rozprzestrzenia się po wszystkich kontynentach. Do poniedziałkowego poranka potwierdzono blisko 170 tys. zakażeń koronawirusem na całym świecie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1vw6b4

Podziel się opinią

Share

d1vw6b4

d1vw6b4
Więcej tematów