Trwa ładowanie...
dt8qdwa

Koronawirus w Polsce. PiS forsuje zmiany w Kodeksie. Jarosław Gowin: wybory to problem trzeciorzędny

Koronawirus w Polsce. - Nie można dopuścić do wyborów, jeśli spotęgowałyby epidemię - mówi wprost Jarosław Gowin. Zaznacza jednak, że wypowiada się jako lider Porozumienia, a nie przedstawia zdanie całego obozu rządzącego. Unikał odpowiedzi na pytanie, czy jego ugrupowanie rozważa opuszczenie Zjednoczonej Prawicy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Jarosław Gowin mówi o drugiej fazie walki (East News, Fot: Jacek Domiński)
dt8qdwa

Koronawirus w Polsce. Przyjęcie poprawek Senatu pokazałoby, że państwo troszczy się o obywateli. Dlaczego Sejm odrzucił poprawki Senatu? - zapytał Konrad Piasecki. Bo, jak przekonywał w TVN 24 Jarosław Gowin, bez nich "tarcza zawiera szeroki repertuar wsparcia, na tym etapie środki są optymalne". - Jeśli sięgnęlibyśmy po propozycje opozycji, państwo stałoby się bankrutem - podkreślił w programie "Rozmowa Piaseckiego" wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Senat chciał, by pracownicy służby zdrowia mieli zagwarantowane testy na obecność koronawirusa. Gowin podkreślił, że jest za tym. Jednocześnie podkreślił jednak, że codzienne testowanie będzie możliwe, i to bez tarczy antykryzysowej, kiedy stworzone zostaną szybkie, polskie testy. - Dla mnie jest to priorytetem - zaznaczył. Dodał: - Do tarczy wpisujemy to, co teraz jest realistyczne.

Pytany o wybory prezydenckie, podkreślił, że nie jest to odwracanie uwagi. - To jest problem - zaznaczył. Zaznaczył przy tym, że jednak trzeciorzędny. - Jak nam starcza czasu o 2 w nocy, to wtedy zastanawiamy się nad wyborami. Koncentrujemy się na walce z koronawirusem - mówił Gowin.

dt8qdwa

Zobacz też: PiS nie chce przełożenia wyborów. "Nie chodzi o zaciekłość Jarosława Kaczyńskiego"

Powiedział też, że ze względu na sytuację jest zwolennikiem przełożenia wyborów, ale nie wypowiada się w imieniu całego obozu rządzącego. - Przesunięcie wyboru o rok to moja propozycja. Jedyny lider opozycji, który na nią zareagował pozytywnie, to Władysław Kosiniak-Kamysz. - Nie można dopuścić do wyborów, jeśli spotęgowałyby epidemię - zaznaczył Gowin. Odmówił odpowiedzi na pytanie, czy Porozumienie rozważy odejście ze Zjednoczonej Prawicy.

dt8qdwa

Koronawirus w Polsce. Przed nami druga waza walki

Wicepremier zwrócił też uwagę, że "jako państwo i jako społeczeństwo musimy się mentalnie przygotowywać do drugiej fazy walki z epidemią". - Druga faza walki z epidemią musi polegać na tym, że opiekę skoncentrujemy na grupach szczególnie zagrożonych. Reszta z nas będzie musiała wziąć na siebie ciężar dźwignięcia polskiej gospodarki z głębokiego kryzysu - mówił.

Zobacz też:
Koronawirus w Polsce. Elżbieta Witek wygłosiła orędzie. Zwróciła się do Tomasza Grodzkiego
Andrzej Duda podjął decyzję ws. tarczy antykryzysowej

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródło: TVN 24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dt8qdwa

Podziel się opinią

Share

dt8qdwa

dt8qdwa
Więcej tematów