Trwa ładowanie...
d1lgr7n

Koronawirus w Polsce. Pacjent utknął w szpitalu w Strzelcach Opolskich

Koronawirus w Polsce powoduje problemy również dla tych, którzy nie są zakażeni. Jeden z pacjentów utknął w szpitalu w Strzelcach Opolskich. Z powodu epidemii nie może być wypisany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Problemy w szpitalach
Koronawirus w Polsce. Problemy w szpitalach (East News)
d1lgr7n

Jak informuje "Nowa Trybuna Opolska", jeden z pacjentów szpitala w Strzelcach Opolskich, mimo że mógłby być już wypisany ze szpitala, musi tam zostać.

68-latek trafił do szpitala z dolegliwościami niezwiązanymi z koronawirusem. Nie musi być już hospitalizowany, jednak cały czas przebywa w placówce. Mężczyzna nie może bowiem wrócić do domu, gdyż potrzebuje stałej opieki. W normalnych warunkach trafiłby do Domu Opieki Społecznej.

Z powodu epidemii jednak zakład nie przyjmuje nowych pensjonariuszy. Dlatego nadal musi się nim opiekować szpital.

d1lgr7n

Koronawirus w Polsce. Gmina chce sfinansować test

Józef Swaczyna, starosta strzelecki podkreśla, że nie chce, by powtórzyła się sytuacja z Jakubowic, gdzie w domu pomocy społecznej zachorowało 20 osób. Maria Feliniak, wiceburmistrz Strzelec Opolskich powiedziała, że ze względu na zagrożenie zdecydowano, że gmina sfinansuje 68-latkowi badanie na obecność koronawirusa. Jeśli wynik będzie negatywny, mężczyzna będzie mógł być przyjęty do DOS.

Nie ma jednak pewności, czy pacjent będzie mógł mieć zrobiony test ze względu na precyzyjne wskazania, kto może mieć taki wykonany.

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wybory prezydenckie w obliczu koronawirusa. Wygrałby Andrzej Duda (( video_player https://video.wp.p

d1lgr7n

Podziel się opinią

Share

d1lgr7n

d1lgr7n
Więcej tematów