Trwa ładowanie...
d4174lr

Koronawirus w Polsce. Ognisko po weselu we Wrocieryżu. 25 zakażonych. "Sytuacja jest poważna"

Z 3 do 25 zwiększyła się liczba zakażonych po weselu we Wrocieryżu. Ponad sto osób przebywa na kwarantannie. Na wyniki testu na obecność SARS-CoV-2 wciąż oczekuje kilkadziesiąt osób, więc niewykluczone, że dojdzie do kolejnego wzrostu liczby przypadków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Polska. Kolejne ognisko zakażeń po weselu
Koronawirus. Polska. Kolejne ognisko zakażeń po weselu (Istock)
d4174lr

Wzrasta liczba zakażonych koronawirusem po weselu we Wrocieryżu (woj. świętokrzystkie), do którego doszło 18 lipca. Uczestniczyło w nim 147 osób. Początkowo COVID-19 potwierdzono u 3 trzech osób, a na kwarantannę trafiło ponad 100. Wkrótce do badania wytypowano kolejne 30 osób, bo następnego dnia po weselu miała miejsce msza. Sytuacja uległa jednak pogorszeniu.

Koronawirus. Polska. Kolejne ognisko zakażeń po weselu

Teraz liczba zakażonych wzrosła do 25 - informuje portal echodnia.eu. Kilkadziesiąt osób wciąż czeka na wyniki. Na kwarantannie jest 255 osób - podaje PAP. - Najbliższe dni pokażą, czy zakażonych nie będzie więcej. Mam nadzieję, że nie, ale osób, które miały styczność z chorymi, jest naprawdę dużo - powiedział Zbigniew Kierkowski, starosta pińczowski. Łącznie przebadano około 150 osób, a sanepid wciąż zbiera informacje o osobach, które miały kontakt z zakażonymi.

d4174lr

Przeczytaj: Koronawirus na weselach. Organizatorzy reagują na informacje rządu

Na stronie powiatu starosta wystosował apel do mieszkańców. Tłumaczy, że od kilku dni Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Busku-Zdroju notuje lawinowy wzrost zakażeń wirusem SARS-CoV-2. "Sytuacja jest poważna, zagrożeni są zwłaszcza ludzie starsi i obciążeni chorobami. Nie wolno nam bagatelizować tego problemu" - podkreśla. Samorządowiec zapewnia, że "zwykła ludzka solidarność pomoże przezwyciężyć te trudne dni".

Apel starosty pińczowskiego do mieszkańców powiatu

Kierkowski dodał, że mieszkańcy powiatu pińczowskiego "jako świadomi obywatele są odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale też za innych, więc wszyscy powinni bezwzględnie przestrzegać zakazów związanych z zachowaniem reżimu sanitarnego". Samorządowiec prosi o "rozwagę, stosowanie środków ostrożności i empatię do osób, które już zetknęły się z koronawirusem".

d4174lr

Przeczytaj również: Koronawirus w Polsce. Pszczyna z kolejnym ogniskiem zakażeń? To znów może być wesele

Koronawirus. Cezary Tomczyk: nie zamierzam robić testu. Wyjaśniał, dlaczego

Źródło: echodnia.eu/pinczow.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4174lr

Podziel się opinią

Share
d4174lr
d4174lr
Więcej tematów