Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Obowiązek zakrywania twarzy również dla prezesa PiS. Jarosław Kaczyński i maseczka z kotem

Koronawirus w Polsce sprawił, że rządzący zdecydowali się wprowadzić obowiązek zakrywania twarzy i nosa. Do przepisów dostosował się Jarosław Kaczyński, który był widziany z maseczką chirurgiczną na twarzy. Towarzyszył mu ochroniarz, który również odpowiednio się zabezpieczył.

Koronawirus w Polsce. Obowiązek zakrywania twarzy również dla prezesa PiS. Jarosław Kaczyński i maseczka z kotemŹródło: pOOlishweirdo
d3aegjs
d3aegjs

Jarosław Kaczyński został sfotografowany w czwartek przed swoim domem na warszawskim Żoliborzu. Polityk opuścił posesję, zakrywając usta i nos maseczką chirurgiczną. Czekał na niego ochroniarz, który również zadbał o środki ostrożności.

pOOlishweirdo
Źródło: pOOlishweirdo

W Sejmie z kolei Jarosław Kaczyński w maseczce dostał w prezencie maseczkę z kotem.

Agencja Gazeta
Źródło: Agencja Gazeta

Wizerunek czarnego kota umieszczono na całej materiałowej części maseczki. Prezes PiS nie zdecydował się jednak założyć maseczki, choć długo ją oglądał.

Forum
Źródło: Forum

Maseczkę z kotem Jarosław Kaczyński otrzymał od wicemarszałek Sejmu Małgorzaty Gosiewskiej. "Szyła szefowa mojego biura poselskiego. Będzie ich więcej" - napisała Gosiewska w mediach społecznościowych. Pokazała też, jak wygląda maseczka z bliska.

twitter.com/MMGosiewska/screen
Źródło: twitter.com/MMGosiewska/screen

Warto przypomnieć, że ostatnio na prezesa PiS spadła fala krytyki, po tym jak w 10. rocznicę katastrofy smoleńskiej pojawił się na warszawskim Cmentarzu Powązkowskim, gdzie spoczywa tam jego matka. Kaczyński został wpuszczony, mimo, że nekropolia były zamknięte na mocy decyzji Archidiecezji Warszawskiej.

pOOlishweirdo
Źródło: pOOlishweirdo

Od 16 kwietnia zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia wchodzi nakaz zakrywania twarzy w miejscach publicznych. Chodzi o budynki użyteczności publicznej, transport publiczny, drogi i place, miejsce kultu religijnego, ogólnodostępne tereny zielone, obiekty handlowe, usługowe i targowiska oraz o punkty gastronomiczne.

d3aegjs

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Kto jest zwolniony z tego obowiązku? Twarzy nie muszą zakrywać dzieci do ukończenia 4. roku życia, osoby, które z powodu stanu zdrowia nie mogą zakrywać nosa lub ust, osoby wykonujące czynności zawodowe, o ile nie mają bezpośredniego kontaktu z klientem lub interesantem, duchowni w trakcie sprawowania kultu religijnego. Jednak za niedostosowanie się do obowiązku zakrywania ust i nosa przewidziano kary. Może zostać nałożony mandat do 500 złotych lub kara administracyjna - od 5 do 30 tysięcy złotych.

pOOlishweirdo
Źródło: pOOlishweirdo

Zobacz wideo: Gorąco w Sejmie. Joanna Scheuring-Wielgus przeprosi Elżbietę Witek? Posłanka Lewicy odpowiada

Koronawirus w Polsce. Jakie maseczki ochronne nosić?

#

Zdaniem Jana Bondara, rzecznika prasowego Głównego Inspektoratu Sanitarnego, nie ma takiej potrzeby, aby na co dzień nosić profesjonalne maski medyczne. Służą one do ochrony osób, które mają bliski i częsty kontakt z osobami zarażonymi koronawirusem, a nie są to warunki, jakie mogą nas spotkać na ulicy czy w sklepie.

- Najlepsze do codziennego użytku będą jednorazowe maski chirurgiczne, które są już w sprzedaży. Są one wykonane z odpowiedniego materiału i w należy sposób. Należy je nosić nie dłużej niż do momentu, aż staną się wilgotne. Zwykle oznacza to ok. 2-3 godziny noszenia. Po tym czasie należy je wyrzucić - powiedział Jan Bondar z GIS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3aegjs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3aegjs
Więcej tematów