Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki zakażeń

Mamy 17 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - podały wieczorem służby prasowe Ministerstwa Zdrowia.

Share
Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki zakażeń
Źródło: PAP, fot: Wojtek Jargiło
dadcetv

"Potwierdzone przypadki dotyczą osób z woj. dolnośląskiego" - wyjaśnił resort zdrowia. Jak podaje Radio Zet, zakażeni to pracownicy i pacjenci szpitala przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu. W sumie w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc są 22 z COVID-19. To 16 osób z personelu medycznego oraz sześciu pacjentów.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem to 901 osób. Zmarło 10 osób. We wtorek potwierdzono 152 nowe przypadki - najwięcej jednego dnia od początku epidemii.

Premier zapowiedział wdrożenie kolejnych ograniczeń. Z domu będziemy mogli wyjść tylko po to, aby załatwić niezbędne sprawy. Zakazane zostaną wszystkie zgromadzenia powyżej dwóch osób, ograniczenia obejmą również transport publiczny.

Zobacz też: Kościół podjął działania w związku z koronawirusem. "Za późno i za mało"

Tymczasem z powodu zbyt późnego przystąpienia do unijnego mechanizmu wspólnych zamówień, Polska nie otrzyma od Unii Europejskiej brakującego w polskich szpitalach i placówkach medycznych sprzętu ochrony osobistej. Informacje potwierdziły władze Komisji Europejskiej.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa zagrożenia

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach. W Polsce w związku z pandemią obowiązuje stan epidemii.

dadcetv

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

dadcetv

Podziel się opinią

Share
dadcetv
dadcetv
Więcej tematów