Trwa ładowanie...
d3yn3kf

Koronawirus w Polsce. MZ: nowe ogniska w dwóch regionach

Koronawirus w Polsce nie przestaje się rozprzestrzeniać. W sobotę resort zdrowia poinformował o 584 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia i dziewięciu zmarłych. Ministerstwo podało też informacje o nowych ogniskach zakażeń.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. MZ: nowe ogniska w dwóch regionach (zdj. ilustracyjne: testy w PG Silesia w Czechowicach-Dziedzicach)
Koronawirus w Polsce. MZ: nowe ogniska w dwóch regionach (zdj. ilustracyjne: testy w PG Silesia w Czechowicach-Dziedzicach) (PAP)
d3yn3kf

Jak podało Ministerstwo Zdrowia, nowe ogniska zakażeń stwierdzono w Małopolskiem i Śląskiem. Wyjaśniono, że w województwie małopolskim (188 nowych stwierdzonych zakażeń w sobotę) chodzi o "zakłady produkcyjne, zakład mięsny, dom opieki, podmiot handlowy".

W województwie śląskim (142 nowych stwierdzonych zakażeń w sobotę) MZ wskazało KWK Bielszowice, Chwałowice i PG Silesia.

Resort zdrowia poinformował w sobotę o 584 nowych przypadkach zakażenia i dziewięciu zmarłych. Najwięcej nowych potwierdzeń dotyczy właśnie województw śląskiego i małopolskiego. Na trzecim miejscu znalazło się województwo mazowieckie z wyraźnie mniejszą liczbą 62 zakażeń.

d3yn3kf

Zobacz też: Plany Kaczyńskiego i 17 województwo. Zgorzelski: możliwe wybory jesienią

Najwięcej nowych zakażeń w województwie małopolskim jest na Sądecczyźnie: w samym Nowy Sączu od piątku przybyło 14 nowych przypadków, a w powiecie 51 - podaje Radio Kraków.

Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel zwołał w trybie pilnym posiedzeniu sztabu kryzysowego. Łącznie w powiecie nowosądeckim i mieście aktualnie wirusem SARS-CoV-2 zarażonych jest 508 osób, a prawie 4 tys. osób przebywa na kwarantannie - wyjaśnia gazetakrakowska.pl.

d3yn3kf

Koronawirus. Zakażenie w kopalniach w Śląskiem

W prywatnej kopalni Silesia w Czechowicach-Dziedzicach zakażonych koronawirusem jest obecnie 163 górników (ośmiu nowych od piątku), spośród 191 zarażonych od początku epidemii. Wyzdrowiało 28 osób, a 116 jest w kwarantannie - podało Przedsiębiorstwo Górnicze Silesia.

Zakażonych jest także 238 pracowników Polskiej Grupy Górniczej (w sobotę przybyło 21 nowych zakażeń) oraz 185 górników z Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Łącznie, wraz z Silesią, choruje 586 górników, a ponad 6,3 tys. wyzdrowiało - podlicza PAP w serwisie poświęconym koronawirusowi.

Koronawrirus w Polsce. 26,2 tys. testów ostatniej doby

584 nowych i potwierdzonych testami przypadków to najwyższa liczba dzienna od 8 czerwca, kiedy stwierdzono 599 przypadków. Liczba przypadków w komunikatach resortu rosła od kilku dni. W piątek było to 458 osób.

d3yn3kf

Zakażenie wykryto dotąd łącznie u 42 tys. 622 osób, z których 1 664 zmarły.

Z kolei z sobotniego raportu MZ dotyczącego testów wynika, że do tej pory łącznie przebadano 2 095 222 próbek od 1 820 358 osób. "W ciągu doby wykonano ponad 26,2 tys. testów na koronawirusa" - podał resort.

Koronawirus w Polsce. Sytuacja w szpitalach

Ministerstwo Zdrowia przekazało także wcześniej, że z powodu koronawirusa hospitalizowanych jest 1 594 pacjentów (przy 65 zajętych respiratorach). Kwarantanną objęto 94 tys. 164 osoby. Resort podał też, że nadzorem sanitarno-epidemiologicznym objęto 7 411 osób.

Wyzdrowiało 32 419 osób - poinformował w sobotę rano resort zdrowia. Dzień wcześniej było to 31 997 osób.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa

Mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd dotarł wirus.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3yn3kf

Podziel się opinią

Share
d3yn3kf
d3yn3kf
Więcej tematów