Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Mimo pandemii otworzył cukiernię. Sanepid nałożył karę

Lublin. Na cukiernię Kawałeczek sanepid nałożył karę w wysokości 10 tysięcy złotych. Właściciel lokalu zapowiedział, że mandatu nie zapłaci. Jego cukiernia jest jedną z nielicznych, która mimo restrykcji związany z epidemią koronawirusa, jest otwarta.
Share
Koronawirus. Właściciel cukierni Kawałeczek dostał karę od sanepidu (zdjęcie ilustracyjne)
Koronawirus. Właściciel cukierni Kawałeczek dostał karę od sanepidu (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: Pixabay, Fot: Anna86
d28pd7u

Daniel Żmuda właściciel cukierni Kawałeczek przekazał w rozmowie z portalem onet.pl, że otrzymał karę od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublinie w wysokości 10 tysięcy złotych. Powód? Nieprzestrzegania obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią COVID-19.

Lublin. Sanepid nałożył karę na cukiernię Kawałeczek

W dokumencie skierowanym do właściciela cukierni sanepid przekazał, że kara dotyczy naruszenia przepisów covidowych w dniu 16 stycznia 2021 roku. Wtedy też do odwołania obowiązywał nakaz zamknięcia lokali gastronomicznych.

d28pd7u

Przypomnijmy, że to obostrzenie obowiązuje do dziś. Z restauracji, cukierni itp. jedzenie można zamawiać tylko na wynos. Nie wiadomo też kiedy rząd zdecyduje się na otwarcie gastronomii.

Wtedy też cukiernia z Lublina otworzyła swój lokal i umożliwiała spożywanie posiłków na miejscu. Jak przekazał serwis, właściciel wpadł na pewien pomysł - każda osoba, która weszła do cukierni, mogła wynająć stolik do pracy i wziąć produkty na wynos.

W cenie stolika przedsiębiorca oferował także porcelanę oraz dostęp do sieci. Potem gość mógł przelać kawę do porcelany. Osoba wynajmująca stolik mogła także sama ustalać zasady swojej pracy - to od niej zależało, czy nałoży maskę ochronną lub nie.

Właściciel cukierni z Lublina przekazał w rozmowie z portalem, że nie zapłaci kary i pismo przekazał swojemu mecenasowi. Dodał on, że sprawa zapewne swój finał znajdzie w sądzie.

d28pd7u

Sanepid dwa razy odwiedził lokal Kawałeczek. Po pierwszej wizycie inspektorzy nałożyli karę. Druga inspekcja zakończyła się bez mandatu.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Kiedy szczyt trzeciej fali? Termin wyznaczony

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28pd7u

Podziel się opinią

Share
d28pd7u
d28pd7u
Więcej tematów