Trwa ładowanie...

Koronawirus. Włochy walczą z pandemią. Tylko jeden region "białą strefą"

Koronawirus. Włochy wciąż walczą z pandemią COVID-19. Prawie w całym kraju pogarsza się sytuacja epidemiczna. Jedynie jeden region jest białą strefą minimalnego ryzyka zakażeń.
Share
Koronawirus. Włochy walczą z pandemią. Tylko jeden region "białą strefą" (zdjęcie ilustracyjne)
Koronawirus. Włochy walczą z pandemią. Tylko jeden region "białą strefą" (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: PAP
d3rsahv

- Prawie całe Włochy mogą znaleźć się w czerwonej strefie surowych restrykcji, jeśli sytuacja epidemiczna będzie się pogarszać - powiedział w środę doradca władz regionu Lombardia do spraw pandemii Guido Bertolaso.

- Całe Włochy z wyjątkiem Sardynii zbliżają się długimi krokami ku czerwonej strefie. Lombardia po tym, co przeszła w minionych miesiącach, jest bardziej narażona niż inne regiony, ale ja nie martwię się o nią bardziej niż o inne - dodał.

Dla porównania: w Brescii w Lombardii odnotowano bardzo wysoką liczbę nowych zakażeń: 1325. Ponad 1000 przypadków wykrytych zostało w Mediolanie. We wtorek pojawiły się informacje, że brytyjska mutacja koronawirusa stanowi prawie dwie trzecie zakażeń w Lombardii. Jak podały władze regionu, odsetek zakażeń tym wariatem wzrósł dwukrotnie.

d3rsahv

Tomasz Zimoch odchodzi z KO. Marcin Kierwiński zdziwiony oświadczeniem

Również władze innych regionów informują o znacznym pogorszeniu się sytuacji epidemicznej. Chodzi m.in. o Piemont i Emilię-Romanię.

Koronawirus. Włochy. Sardynia wyjątkiem na mapie kraju

Jak powiedział wspomniany wcześniej Bertolaso, Sardynia jako jedyny region została ogłoszona białą strefą minimalnego ryzyka zakażeń. Osoby przyjeżdżającego do tego miejsca będą poddawane błyskawicznemu testowi na obecność koronawirusa. Nowe zasady ruszają od poniedziałku.

W środę włoskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że zarejestrowano 347 ofiar śmiertelnych z powodu COVID-19 oraz 20 884 nowych przypadków zakażeń koronawirusem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3rsahv

Podziel się opinią

Share
d3rsahv
d3rsahv
Więcej tematów