Trwa ładowanie...
d2zjwju

Koronawirus w Polsce. Michał Dworczyk: we wtorek nowy pakiet ograniczeń

- Sytuacja jest dynamiczna, ale pracujemy, aby wybory się odbyły - powiedział Michał Dworczyk, szef KPRM. Zapowiedział też regulacje ws. nowych ograniczeń.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Michał Dworczyk: we wtorek nowy pakiet ograniczeń
Koronawirus w Polsce. Michał Dworczyk: we wtorek nowy pakiet ograniczeń (East News, Fot: East News)
d2zjwju

- Mamy jasne stanowisko. Mimo pandemii, z którą musimy się mierzyć, naszym wspólnym obowiązkiem jest to, by państwo, tam gdzie to możliwe, funkcjonowało normalnie. Tak jak staramy się i przygotowujemy do przeprowadzenia egzaminów ósmoklasisty czy maturalnych, tak też przygotowujemy się do wyborów prezydenckich - powiedział Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera po telekonferencji Mateusza Morawieckiego z marszałkami województw i prezydentami największych miast.

- Sytuacja jest dynamiczna, ale na dzień dzisiejszy pracujemy tak, aby one się odbyły. Mam nadzieję, że samorządowcy będą odpowiedzialni i nie dojdzie do łamania prawa - mówił.

- Wiceminister Maksymowicz i Minister Emilewicz nie reprezentują rządu ws. wyborów. Państwo musi funkcjonować. Przygotowujemy się do wyborów prezydenckich 10 maja - dodał szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

d2zjwju

Zobacz też: Szachy polityczne prezesa PiS. "Czas przestać o nich myśleć"

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja

Minister powiedział również, że propozycje samorządowców, które padły podczas telekonferencji, zostaną uwzględnione w kolejnym pakiecie ograniczeń. Szef rządu ma przedstawić te regulacje we wtorek.

d2zjwju

- Trwają konsultacje z ekspertami i lekarzami - odpowiedział szef KPRM, dopytywany o szczegóły obostrzeń. - Po ostatnim weekendzie widać, że na pewno należy wzmocnić działania na rzecz przestrzegania już wprowadzonych przepisów, ale należy też rozważyć wprowadzenie nowych regulacji - ocenił.

Zaznaczył, że "rząd stara się elastycznie reagować na rozwijającą się sytuację i wyciągać wnioski".

Koronawirus w Polsce. Tama zamiast tarczy w Senacie

Tymczasem Senat zajmuje się w poniedziałek specustawą ws. koronawirusa, którą w nocy z piątku na sobotę przyjął Sejm - Niedoskonałą i dziurawą tarczę chcemy zamienić na lepszą, solidną, prawdziwą tamę, która zatrzyma rozlewanie pandemii i towarzyszące jej negatywne zjawiska - zapowiadał marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki.

d2zjwju

- W interesie wszystkich Polaków jest, aby ta ustawa została jak najszybciej przyjęta - mówił Dworczyk.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje aktualną sytuację na świecie. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d2zjwju

Podziel się opinią

Share

d2zjwju

d2zjwju
Więcej tematów