Trwa ładowanie...
d3ga3oh

Koronawirus w Polsce. Lublin. Nauczanie zdalne w przedszkolu przy Berylowej

Koronawirus spowodował zawieszenie zajęć w oddziale przedszkolnym przy ul. Berylowej w Lublinie. Dyrekcja szkoły zdecydowała się wprowadzić zdalne nauczanie. Zawieszone zajęcia będą również w innych lubelskich placówkach oświaty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Polska. Zdalne nauczanie nie tylko w przedszkolu przy Berylowej w Lublinie
Koronawirus. Polska. Zdalne nauczanie nie tylko w przedszkolu przy Berylowej w Lublinie (lublin.eu)
d3ga3oh

Dyrektor Zespołu Szkół nr 13 w Lublinie zdecydował zawiesić zajęcia w jednym z oddziałów przedszkolnych placówki. Chodzi o oddział 0 F Przedszkola nr 88 przy ul. Berylowej. Władze szkoły wprowadziły nauczanie zdalne. Taka sytuacja ma obowiązywać przez najbliższy tydzień, od poniedziałku do piątku. Dyrekcja tłumaczy, że powodem jest sytuacja epidemiologiczna, która zagraża zdrowiu uczniów.

Koronawirus. Polska. Zdalne nauczanie nie tylko w przedszkolu przy Berylowej w Lublinie

Na całkowite nauczanie zdalne przeszło także IX Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Lublinie. "Zawieszone zajęcia będą realizowane z wykorzystaniem technik i metod kształcenia na odległość" - podkreśla dyrektor placówki. W tym wypadku zdalne nauczanie potrwa od 12 do 19 października 2020 r. Jako powód również wskazano aktualną sytuację epidemiczną.

d3ga3oh

Przeczytaj: Koronawirus w Lublinie. Proboszcz zarażony, księża na kwarantannie

Zakażenie koronawirusem potwierdzono z kolei w Szkole Podstawowej nr 16 im. F. Chopina w Lublinie. Władze placówki zdecydowały o zawieszeniu zajęć stacjonarnych i przejściu na zdalne nauczanie. Decyzja nie obejmie jednak całej szkoły, tylko uczniów klas: 1a, 2b i 2c. Zawieszenie zajęć w formie tradycyjnej nauki potrwa od poniedziałku do piątku.

Koronawirus w Polsce. Lubelskie szkoły zawieszają zajęcia i przechodzą na nauczanie zdalne

Podobnie sytuacja wygląda w Bursie Szkolnej Nr 1 w Lublinie. Tam również doszło do zakażenia COVID-19. Koronawirusa potwierdzono u jednego z pracowników. W tym wypadku sanepid także zgodził się na zdalne nauczanie, które zostało wprowadzone już 10 października, a potrwa do 16 października. "Zainteresowana młodzież ma możliwość zabrania z bursy niezbędnych rzeczy" - podkreślono w komunikacie.

d3ga3oh

Przeczytaj również: Koronawirus nie odpuszcza. Lublin pod naporem nowych ognisk

Burza wokół Czarnka. Ostry komentarz. "Nie nadaje się na ministra, nie używa głowy"

Źródło: sp58.lublin.eu/9lo.lublin.pl/g16-lublin.eu/bs1.lublin.eu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ga3oh

Podziel się opinią

Share
d3ga3oh
d3ga3oh
Więcej tematów