Trwa ładowanie...
d1rkkm5

Koronawirus nie odpuszcza. Lublin pod naporem nowych ognisk

Koronawirus nie daje o sobie zapomnieć. Spore problemy ma Lublin i region go otaczający. Tam tylko w ostatniej dobie stwierdzono trzy nowe ogniska zakażeń COVID-19. Zagrożone jest m.in. centrum dializ.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus uderzył w Lublin i okolice. Zagrożone m.in. centrum dializ w Kraśniku
Koronawirus uderzył w Lublin i okolice. Zagrożone m.in. centrum dializ w Kraśniku (Anadolu Agency via Getty Images, Fot: Anadolu Agency)
d1rkkm5

Koronawirus nie daje zapomnieć o zagrożeniu, które ze sobą niesie. COVID-19 z całą siłą uderzył w Lublin i pobliskie miejscowości.

Koronawirus. Lublin i region zagrożone. COVID-19 w centrum dializ

Nowe ogniska zakażeń koronawirusa dotyczą m.in. kilku ważnych instytucji. Jedną z nich jest centrum dializ w Kraśniku. Tam koronawirusem zakaziło się co najmniej osiem osób. Wszyscy zakażeni to dializowani pacjenci.

d1rkkm5

COVID-19 dopadł też Dom Pomocy Społecznej w Chodlu pod Lublinem. Tam zakażone są cztery osoby. Na ten moment nie ma informacji, czy wśród zakażonych koronawirusem znajdują się pacjenci. Ognisko zakażeń jest określane jako rozwojowe.

Pierwszy dzień szkoły w dobie pandemii koronawirusa w Polsce. Rodzice o "stresie i lęku"

Koronawirus. Lublin i region pod ostrzałem. Duże ognisko COVID-19 po urodzinach

Groźne ognisko zakażeń koronawirusem pojawiło się też w samym Lublinie. Tam po zorganizowanej imprezie z okazji 18-tych urodzin zakażonych jest już 15 osób. Sprawa jest rozwojowa, ponieważ zaledwie kilka dni temu służby informowały o 4 zakażeniach.

d1rkkm5

Koronawirus był obecny także na innej imprezie urodzinowej w Lublinie. Na niej obecne były także osoby z powiatu kraśnickiego. Na ten moment COVID-19 potwierdzono u pięciu osób.

Koronawirus. Lublin i region pod naporem. II LO przechodzi na zdalne nauczanie

Lublin zmaga się także problemem nauki w szkołach. Koronawirus doprowadził m.in. do zamknięcia II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego.

"Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną zagrażającą zdrowiu uczniów, na podstawie §18 ust. 2a i 2c Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.u. 2003 nr 5 z późniejszymi zmianami) zawieszam zajęcia w okresie od 17 września 2020 r. do dnia 24 września 2020 r." - czytamy w komunikacie władz szkoły.

II LO w Lublinie z koronawirusem zmaga się od zeszłego tygodnia. Wtedy pojawiła się informacja o zakażeniu jednego z uczniów. Naukę zdalną wprowadzono wówczas w trzech klasach: 3C, 3G oraz 3F.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1rkkm5

Podziel się opinią

Share
d1rkkm5
d1rkkm5
Więcej tematów