Trwa ładowanie...
d4jjfkd

Koronawirus w Polsce. Lekarze oburzeni wypowiedzią wiceministra Waldemara Kraski. Resort wyjaśnia

Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej chce odwołania wiceministra zdrowia Waldemara Kraski w związku z jego radiową wypowiedzią. Polityk przeprasza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Lekarze oburzeni wypowiedzią wiceministra Waldemara Kraski. Są przeprosiny
Koronawirus w Polsce. Lekarze oburzeni wypowiedzią wiceministra Waldemara Kraski. Są przeprosiny (Getty Images, Fot: THIERRY MONASSE)
d4jjfkd

Władze NRL w piśmie z żądaniem dymisji wyjaśniają, że chodzi o słowa Kraski, które padły w piątek rano na antenie radiowej Trójki.

"Z wypowiedzi tej wynika, że pracownicy medyczni bagatelizują procedury związane z koronawirusem, wprowadzane w placówkach ochrony zdrowia, zasugerowano również, że niektórych - zwłaszcza starszych - pracowników medycznych cechuje nonszalancja w podejściu do tych procedur. Minister Waldemar Kraska zarzucił wreszcie, że część środowiska medycznego w ogóle nie wie o istnieniu procedur związanych z epidemią koronawirusa" - stwierdza Rada w piśmie, którego treść cytuje PAP w serwisie poświęconym koronawirusowi.

NRL zaznacza, że "główną przyczyną zakażeń wśród personelu medycznego są skrajne niedobory środków ochrony osobistej w większości placówek ochrony zdrowia w Polsce".

d4jjfkd

Zobacz też: Konstytucjonalista o wyborach. Mówi o jedynym sposobie, by je przełożyć

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja

- Pracujemy w wielkim stresie. Jeśli moje słowa zostały tak zrozumiane, to przepraszam - powiedział Waldemar Kraska w sobotę przed południem podczas spotkania z dziennikarzami.

d4jjfkd

Wcześniej Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia powiedział, że "nie było intencją wiceministra zarzucanie personelowi bagatelizowania procedur i nonszalancji".

- Jeżeli słowa ministra mogły zostać odebrane jako jakikolwiek zarzut w stronę personelu medycznego, to należą się oczywiście przeprosiny. Lekarze i cały personel medyczny to dziś najważniejsze osoby na froncie walki z epidemią i za to należy im się wielki szacunek - stwierdził rzecznik.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa zagrożenia

Interaktywna mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus, dostępna jest TUTAJ.

d4jjfkd

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d4jjfkd

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d4jjfkd

d4jjfkd
Więcej tematów