Trwa ładowanie...
d10otjo

Koronawirus w Polsce. Lekarka ze szpitala im. J. Strusia w Poznaniu zakażona. Odział kardiologiczny odizolowany

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u lekarki ze szpitalu im. J. Strusia przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu. Testy na obecność COVID-19 wykonano 25 pacjentom i pracownikom oddziału kardiologii, który został odizolowany.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Poznaniu. Wkrótce mają być znane wyniki testów pacjentów i lekarzy. (East News, Fot: Karolina Adamska)
d10otjo

Informację o zakażeniu koronawirusem jednej z lekarek Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia przy ul. Szwajcarskiej przekazała w piątek Joanna Żabierek, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Poznania.

Jak poinformowała, wymazy pobrano od 25 osób, które przebywały na oddziale kardiologii. Zarówno lekarzy, jak i pacjentów. Odział został odizolowany.

Już wcześniej teren szpitala stał się strefą zamkniętą. Teren dokoła placówki został ogrodzony barierkami, a wstępu do środka pilnują żołnierze i policjanci.

d10otjo

- Robimy to dla bezpieczeństwa pacjentów, ale też osób postronnych, które nie zawsze wiedzą, jak się zachować w takim miejscu - uzasadnił decyzję rzecznik szpitala Jacek Górny.

Zobacz także: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Koronawirus w Poznaniu. Szpital od COVID-19

Szpital przy ul. Szwajcarskiej w połowie marca został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny. To oznacza, że zajmuje się wyłącznie rozpoznaniem i leczeniem choroby COVID-19. Jest to jedna z dziewiętnastu placówek powołanych do tego celu przez Ministerstwo Zdrowia.

d10otjo

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d10otjo

Podziel się opinią

Share

d10otjo

d10otjo
Więcej tematów