Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Legnica. 22 uczniów na kwarantannie po obozie wakacyjnym

Na kwarantannę zostali skierowani uczniowie legnickich szkół średnich i podstawowych oraz ich rodzice. Wszystko przez obóz survivalowy, który miał miejsce tuż przed powrotem do szkoły. Pozytywny wynik testu na COVID-19 potwierdzono u jednej z pań pracującej na kuchni.
Share
Koronawirus w Polsce. Legnica. Powrót do szkoły i pierwsi uczniowie na kwarantannie
Koronawirus w Polsce. Legnica. Powrót do szkoły i pierwsi uczniowie na kwarantannieŹródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
d43hx0f

W II Liceum Ogólnokształcącym w Legnicy kwarantanną została objęta cała klasa i nauczyciel. Na izolację trafili również osoby z VII LO oraz dzieci ze Szkół Podstawowych nr 9, 10 i 16. Wszystko przez obóz survivalowy, który miał miejsce tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego. Koronawirusa potwierdzono u jednej z osób z personelu kuchennego - podaje portal legnica.naszemiasto.pl.

Koronawirus w Polsce. Legnica. Powrót do szkoły i pierwsi uczniowie na kwarantannie

Kontakt dzieci i młodzieży z osobą zakażoną był mało prawdopodobny, ale zgodnie z przepisami uczestnicy obozu musieli udać się na kwarantannę. Łącznie to nawet 22 dzieci plus ich rodzice. Ryzyko zachorowania jest minimalne, ale legnicki sanepid woli dmuchać na zimne. Za kilka dni przewidziane są badania, które potwierdzą, czy na izolację trzeba skierować kolejne osoby.

d43hx0f

Przeczytaj: Powrót do szkoły. Pierwsza placówka z koronawirusem

Testy najwcześniej zostaną wykonane w niedzielę. Możliwe, że kwarantanną zostanie objęta większa grupa. Powodem jest powrót do szkoły. Uczniowie uczestniczyli we wtorek w rozpoczęciu roku szkolnego. Na razie sanepid w Legnicy uważa, że podjęte kroki są wystarczające. - Nie ma potrzeby zamykania szkół, klas, czy zmiany organizacji trybu nauczania - mówi serwisowi tulegnica.pl rzecznik Małgorzata Stawiska-Lichota.

Przeczytaj: Powrót do szkoły. Koronawirus dał o sobie znać. Dzieci wróciły do nauki zdalnej

Powrót do szkoły. Dymisja szefa MEN? Krzysztof Gawkowski zaskakuje: lubię ministra

Źródło: legnica.naszemiasto.pl/tulegnica.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d43hx0f

Podziel się opinią

Share
d43hx0f
d43hx0f
Więcej tematów