Trwa ładowanie...
d4hmdrd

Koronawirus w Polsce. Ksiądz z okolic Zamościa zakażony koronawirusem

Drugi przypadek zakażenia koronawirusem w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Chodzi o 42-letniego wikariusza z parafii Łabunie pod Zamościem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Ksiądz z okolic Zamościa zakażony koronawirusem
Koronawirus w Polsce. Ksiądz z okolic Zamościa zakażony koronawirusem (Getty Images, Fot: Jaap Arriens/NurPhoto)
d4hmdrd

"Zarażeniu wirusem uległ drugi ksiądz naszej diecezji. Jest to 42-letni wikariusz parafii Łabunie" - poinformowało biuro prasowe Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej w komunikacie.

Ks. Michał Maciołek, rzecznik diecezji wyjaśnia, że informacja o zakażeniu duchownego dotarła do jego przełożonych w środę wieczorem. Kapłan do szpitala trafił 24 marca. Jak podaje Radio Lublin, stan zdrowia księdza jest "dość poważny".

- Proboszcz parafii oraz inni księża i świeccy, z którymi zarażony ksiądz miał ostatnio kontakt, zostali poddani kwarantannie - wyjaśnia rzecznik.

d4hmdrd

Wcześniej koronawirusa wykryto u ks. Henryka Borzęckiego z parafii w Białopolu z tej samej diecezji. 66-letni duchowny zmarł 24 marca.

Zobacz też: Kościół podjął działania w związku z koronawirusem. "Za późno i za mało"

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach. W Polsce w związku z pandemią obowiązuje stan epidemii.

d4hmdrd

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d4hmdrd

Podziel się opinią

Share

d4hmdrd

d4hmdrd
Więcej tematów