Trwa ładowanie...
d3u83zy

Koronawirus w Polsce. Komunie Święte mogą być odwołane

Koronawirus w Polsce. Cały czas obowiązuje zakaz gromadzenia się. To powoduje, że rodzice trzecioklasistów mają wątpliwości, czy odbędą się uroczystości Pierwszej Komunii Św. Niektórzy metropolici już zabrali głos w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Pierwsza Komunia Święta może się nie odbyć (East News)
d3u83zy

Koronawirus w Polsce spowodował, że rodzice trzecioklasistów obawiają się o uroczystości Pierwszej Komunii Św. W Archidiecezji Katowickiej i Częstochowskiej .

Metropolita katowicki abp. Skworc rozważa jednak możliwość organizacji uroczystości w kameralnym, rodzinnym gronie po indywidualnym umówieniu się z księdzem.

Metropolita częstochowski, abp Wacław Depo natomiast nie widzi możliwości sprawowania liturgii z udzieleniem Pierwszych Komunii Świętych do czasu zakończenia społecznej kwarantanny. Według niego Komunie Św. mogą odbyć się wówczas, gdy parafie wrócą do normalnego funkcjonowania.

d3u83zy

Z kolei metropolita przemyski abp Adam Szal odwołuje wszystkie uroczystości związane z Pierwszą Komunią Świętą. Nowe terminy będą mogły być ustalone po tym, jak dzieci wrócą do szkół - informuje portal nowyny24.

Koronawirus w Polsce i na świecie

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan.

d3u83zy

Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach.

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

d3u83zy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Minister Michał Woś zarażony koronawirusem. Koledzy z pracy świadomie do niego nie dzwonią

d3u83zy

Podziel się opinią

Share

d3u83zy

d3u83zy
Więcej tematów