Trwa ładowanie...
d405f1m

Koronawirus w Polsce. Zamknięty szpital w Kaliszu po śmierci pacjenta z koronawirusem

Sanepid zamknął szpital w Kaliszu. Decyzja zapadła po śmierci pacjenta, u którego potwierdzono zakażenie koronawirusem. Budynku nie może nikt opuścić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Szpital w Kaliszu zamknięty po śmierci pacjenta z koronawirusem
Koronawirus w Polsce. Szpital w Kaliszu zamknięty po śmierci pacjenta z koronawirusem (Getty Images)
d405f1m

Teren wokół Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu zabezpiecza policja i straż pożarna - podaje portal faktykaliskie.pl. Pracownicy, którzy rano przyszli do pracy, zostali odesłani do domów. Na teren szpitala wpuszczane są tylko nieliczne samochody, a każdy jest sprawdzany.

Jak podaje TVN24, w środę u jednego z pacjentów potwierdzono zakażenie koronawirsuem. Lokalne media podają, że to mężczyzna powyżej 60. roku życia. W środę dyrekcja szpitala zamknęła ten jeden oddział, a kwarantanną objęto 22 pacjentów oraz 14 osób personelu.

W szpitalu trwa posiedzenie sztabu kryzysowego.

d405f1m

Zobacz też: Polityk oburzony tempem działania PiS. "Wie pan, o której godzinie dostałem tę słynną tarczę antykryzysową?"

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja

Późnym wieczorem na oddział szpitala w Kaliszu trafił kolejny pacjent, który również ma objawy zakażenia koronawirusem - informuje gloswielkopolski.pl.

Kaliski szpital nie jest jedynym, który w ostatnich godzinach wprowadził specjalne procedury. Również Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi odizolowało swój oddział neurologiczny. Pacjenci i personel medyczny przejdą testy na obecność koronawirusa - relacjonuje portal "Dziennika Łódzkiego".

d405f1m

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach. W Polsce w związku z pandemią obowiązuje stan epidemii.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d405f1m

Podziel się opinią

Share

d405f1m

d405f1m
Więcej tematów