Koronawirus w Polsce. Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze informacje w związku z pandemią. Jest 506 nowych przypadków. Resort podaje, że zmarło 12 osób.
Nowe przypadki pochodzą z następujących województw: małopolskiego (99 przypadki), wielkopolskiego (76), mazowieckiego (68), śląskiego (51), pomorskiego (32), opolskiego (24), lubelskiego (21), dolnośląskiego (20), kujawsko-pomorskiego (20), świętokrzyskiego (18), podkarpackiego (17), podlaskiego (16), łódzkiego (13), warmińsko-mazurskiego (13), zachodniopomorskiego (12) i lubuskiego (6).
Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci 12 osób zakażonych koronawirusem. Chodzi o 66-latka z Warszawy, 67-latkę, 55-latka, 93-latkę, 84-latkę z Poznania, 91-latkę z Gostynia, 87-latkę z Puław, 76-latka, 89-latka ze Zgierza, 87-latka z Tychów, 69-latka z Białegostoku, 76-latka ze Świdnicy. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.
Tym samym liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 72 453. Od początku epidemii zmarło 2 159 osób.
W ciągu doby wykonano ponad 18,6 tys. testów na koronawirusa - podało Ministerstwo Zdrowia.
Trwa ładowanie wpisu: twitter
Zakaz hodowli zwierząt futerkowych. "Te kwestie spotykają się z ogromnym zrozumieniem Jarosława Kaczyńskiego"
Koronawirus w Polsce. Nowa strategia Ministerstwa Zdrowia
Po tym jak minister zdrowia Łukasz Szumowski zrezygnował ze stanowiska, jego funkcję objął Adam Niedzielski. Wprowadził nową strategię walki z koronawirusem, którą opisał reporter WP Tomasz Molga. Jak czytamy w jego artykule, testy na koronawirusa nie są już dostępne dla osób, które nie mają wszystkich objawów COVID-19. Nie będzie masowych testów w szkołach przeprowadzanych na wszelki wypadek wśród uczniów i nauczycieli.
Część lekarzy rodzinnych, którzy od 5 września są odpowiedzialni za kierowanie na testy pod kątem zakażenia SARS-Cov-2, mają problem z rządową aplikacją "Gabinet".
- Otrzymałem pierwsze sygnały, że aplikacja "Gabinet" zacina się. W takich sytuacjach lekarze rodzinni wypisują ręcznie skierowania na test. Tu pojawią się kolejny problem. Skierowanie wystawione w trakcie teleporady, trzeba dostarczyć pacjentowi do domu. Listem, posłańcem? To zabiera cenny czas potrzebny na pomoc choremu - relacjonuje w rozmowie z WP dr Michał Sutkowski z organizacji Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce.