Trwa ładowanie...

Koronawirus w szkołach. W Białymstoku aż 5 klas w jednej szkole jest na kwarantannie. Nauczycielka nagle straciła węch i smak

Koronawirus powoduje problemy w kolejnych szkołach. Pojawia się coraz więcej przypadków odwołanych lekcji, nauczycieli i dzieci na kwarantannie. Aż pięć klas SP nr 45 w Białymstoku odesłano do domu. To już szósta szkoła w tym mieście, gdzie koronawirus pokrzyżował plany nauki stacjonarnej.

Share
Koronawirus w kolejnej szkole. Kwarantanna dla pięciu klas
Koronawirus w kolejnej szkole. Kwarantanna dla pięciu klasŹródło: PAP
d3ocyyl

Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że 48 389 przedszkoli, szkół i placówek oświatowych działa w trybie stacjonarnym. Jednak coraz więcej placówek przechodzi na naukę w trybie zdalnym lub mieszanym. Obecnie w Polsce 37 prowadzi naukę w trybie zdalnym, a 58 w trybie mieszanym.

Szkoła w Białymstoku. Kwarantanna dla około setki dzieci

W Białymstoku już sześć szkół zmaga się z problemami w związku z epidemią koronawirusa. Jak przekazuje bialystok.wyborcza.pl, w Szkole Podstawowej nr 45 w Białymstoku na kwarantannie jest około setki dzieci i dwie nauczycielki oraz ich rodziny. Jest to szkoła z oddziałami integracyjnymi, jedna z największych w mieście.

d3ocyyl

Okazało się, że jedna z nauczycielek otrzymała pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Nagle straciła smak i węch, co skłoniło ją do zrobienia badania.

Pięć klas, w których uczyła nauczycielka, musiało przejść na tryb nauki zdalnej. Do szkoły wrócą najwcześniej 15 września, oczywiście zakładając, że nie będzie żadnych dodatkowych okoliczności, które to uniemożliwią. Reszta szkoły pracuje normalnie. Dyrektor placówki Piotr Górski przyznaje, że to było bardzo wymagające logistycznie wyzwanie.

Pierwszy dzień szkoły w dobie pandemii koronawirusa w Polsce. Rodzice o "stresie i lęku"

Puławy. 20 nauczycieli na kwarantannie

W jednej ze szkół w Puławach do domu wysłano aż 20 nauczycieli. Jak informuje "Dziennik Wschodni", w środę i czwartek nie będą mogli przyjść do pracy. Okazało się, że lekarz medycyny pracy, który wykonywał im badania okresowe, ma pozytywny wynik testu na koronawirusa. Nie wiadomo, czy nauczyciele zostali zakażeni.

d3ocyyl

Chodzi o nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych. Część zajęć musiała zostać odwołana. W niektórych przypadkach udało się zorganizować zastępstwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3ocyyl

Podziel się opinią

Share
d3ocyyl
d3ocyyl
Więcej tematów