Trwa ładowanie...
d331cgc

Koronawirus w Polsce. Kasprowy Wierch. Pracownicy Polskich Kolei Linowych zakażeni

Władze Polskich Kolei Linowych poinformowały, że trzech pracowników obsługujących kolejkę na Kasprowy Wierch jest zakażonych koronawirusem. Polska spółka uspokaja jedna, że żaden z chorych nie miał kontaktu z turystami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kasprowy Wierch. Pracownicy Polskich Kolei Linowych zakażeni
Kasprowy Wierch. Pracownicy Polskich Kolei Linowych zakażeni (East News)
d331cgc

Jak poinformowała Interia, zakażenie koronawirusem potwierdzono u trzech osób zatrudnionych przy pilnowaniu stanu technicznego kolejki na Kasprowy Wierch. Krakowski sanepid oświadczył, że w zlokalizowanym ognisku wykryto już 11 przypadków COVID-19. Podkreślono, że nie wszyscy chorzy to pracownicy PKL.

Osiem osób umieszczono w kwarantannie. Trzech zakażonych trafiło do szpitala. Nie ustalono, jak wiele osób mogło mieć kontakt z chorymi.

Polskie Koleje Linowe przekonują, że nikt z zakażonych nie miał bezpośredniego kontaktu z turystami. Natychmiast po wykryciu zakażenia spółka wdrożyła niezbędne procedury bezpieczeństwa.

d331cgc

Kasprowy Wierch. Zakażenie wśród pracowników Polskich Kolei Linowych

Jeden z pracowników PKL, który miał kontakt z zakażonym, twierdzi, że wciąż nie wykonano u niego test na obecność koronawirusa. Władze Polskich Kolei Linowych zaprzeczają jego doniesieniom.

"Podtrzymujemy treść stanowiska przekazaną uprzednio do mediów i zawartą w nim informację, iż wszyscy którzy mogli mieć kontakt z zarażonym pracownikiem ośrodka PKL Kasprowy Wierch podczas przebywania na kwarantannie zostali poddani testom medycznym przez zakopiański sanepid" - informuje spółka.

Zobacz też: Ślub Jacka Kurskiego. Tomasz Siemoniak: "ostentacja mocno się odbija"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d331cgc

Podziel się opinią

Share
d331cgc
d331cgc
Więcej tematów