Trwa ładowanie...
d3o22at

Koronawirus w Polsce. Kąpielisko w Jastarni nieczynne. Kolejne osoby zakażone

11 przypadków koronawirusa potwierdzono u ratowników z Jastarni i osób, z którymi mieli kontakt. Kolejne 20 jest na kwarantannie. Zamknięte jest kąpielisko Jastarnia "Nadmorska-Plażowa". Pozostałe trzy funkcjonują normalnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Polska. Nieczynne kąpielisko w Jastarni. Zakażeni ratownicy
Koronawirus. Polska. Nieczynne kąpielisko w Jastarni. Zakażeni ratownicy (East News, Fot: JAKUB WOSIK)
d3o22at

Do pierwszych zakażeń koronawirusem wśród ratowników WOPR z Jastarni doszło pod koniec lipca. Zakażony został mężczyzna z kąpieliska "Leśna". Kąpielisko zostało zamknięte, a mężczyzna trafił do szpitala. 14 pozostałych pracowników zostało wysłanych na kwarantannę. Przebadano osoby z bliskiego kontaktu zakażonych, a do kąpieliska "Leśna" ściągnięto nową ekipę, aby plaża mogła normalnie funkcjonować.

Teraz pozytywny wynik na obecność COVID-19 potwierdzono już u 11 ratowników i osób z ich bliskiego otoczenia - podaje tvn24.pl. Zakażeni trafili do izolatorium. Ponad 20 osób w Jastarni przebywa na kwarantannie, a kolejne mają zlecone badania. Zamknięte zostało kąpielisko Jastarnia "Nadmorska- Plażowa". Wciąż strzeżone są trzy pozostałe plaże: "Zdrojowa", "Ogrodowa" i "Leśna".

Koronawirus. Polska. Nieczynne kąpielisko w Jastarni. Zakażeni ratownicy

Nie jest wykluczone, że liczba zakażonych się zwiększy. 5 sierpnia zostaną wykonane testy u ratowników, którzy trafili na kwarantannę w pierwszej turze. Wszystko przez to, że badanie musi zostać wykonane tydzień po wykryciu przypadku koronawirusa. Poluzowanie obostrzeń sprawiło, że na plażach, np. we Władysławowie, pojawiły się tłumy turystów.

d3o22at

Dotychczas kąpieliska w regionie były zamykane jedynie z powodu zakwitu sinic. We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnym rekordzie zakażonych SARS-CoV-2 w Polsce. Jak na razie nie zapadły decyzje np. o przeprowadzeniu kompleksowych badań wśród pracowników kąpielisk na terenie województwa pomorskiego.

Koronawirus. Cezary Tomczyk: nie zamierzam robić testu. Wyjaśniał, dlaczego

Źródło: tvn24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3o22at

Podziel się opinią

Share
d3o22at
d3o22at
Więcej tematów