Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Ilu z nas chce się zaszczepić? Najnowszy sondaż

Koronawirus. Ponad połowa (55 proc.) Polaków chciałoby się zaczepić przeciw COVID-19, jedna trzecia (33 proc.) nie chce - wynika z najnowszego sondażu. W badaniu zapytano również o ocenę organizacji akcji szczepień. Negatywnych opinii było więcej.
Share
Koronawirus w Polsce. Ilu z nas chce się zaszczepić? Najnowszy sondaż
Koronawirus w Polsce. Ilu z nas chce się zaszczepić? Najnowszy sondażŹródło: Getty Images
ddby2y0

55 proc. badanych (o 1 pkt proc. mniej niż przed miesiącem) chciałaby się zaszczepić przeciw COVID-19, w tym 34 proc. zdecydowanie tak, a 21 proc. raczej tak - wynika z sondażu CBOS, którego wskazania omawia PAP.

W grupie, która nie ma zamiaru się zaszczepić się (33 proc.), 15 proc. wybrało odpowiedź "raczej nie", a 18 proc. "zdecydowanie nie". Odsetek osób niezamierzających szczepić się zwiększył o 3 pkt. proc. w stosunku do poprzedniego badania.

Z kolei 9 proc. ankietowanych (przy 13 proc. miesiąc wcześniej) nie było zdecydowanych co do przyjęcia preparatu przeciw COVID-19.

ddby2y0

3 proc. badanych zadeklarowało, że już się zaszczepili. W poprzednim badaniu było to 1 proc. uczestników sondażu CBOS.

Zobacz też: Nowe obostrzenia na Wielkanoc? Są zalecenia na święta w pandemii koronawirusa

Jak podaje CBOS, stosunek do szczepień przeciw COVID-19 wyraźnie zależy od wieku badanych. Wśród respondentów do 44 roku życia mniej niż połowa chciałaby się zaszczepić, a wśród ankietowanych w wieku od 45 lat więcej niż co drugi.

ddby2y0

Począwszy od grupy wiekowej 45-54 lata odsetek deklarujących chęć zaszczepienia się rośnie. Zdecydowana większość najstarszych respondentów (65+) deklaruje pozytywne nastawienie do szczepień.

Koronawirus w Polsce. Najnowszy sondaż. Polacy o akcji szczepień

Ankieterzy CBOS pytali też uczestników badania o ocenę organizacji akcji szczepień. 46 proc. respondentów wyraziło opinię negatywną. Przy czym 30 proc. raczej ocenia organizację źle, a 16 proc. zdecydowanie źle.

Pozytywnie organizację akcji szczepień ocenia 38 proc. badanych, w tym raczej dobrze 32 proc., a zdecydowanie dobrze 6 proc. Sprecyzowanego zdania na ten temat nie ma 16 proc. - wylicza PAP.

ddby2y0

Sondaż przeprowadzono od 1 do 11 lutego 2021 roku w ramach procedury mixed-mode na reprezentatywnej imiennej próbie 1179 pełnoletnich mieszkańców Polski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ddby2y0

Podziel się opinią

Share
ddby2y0
ddby2y0
Więcej tematów