Trwa ładowanie...
d2z74g8

Koronawirus w Polsce. "Górnicy to nie wyjątek". Były szef NFZ ostrzega

Koronawirus w Polsce cały czas się rozprzestrzenia. Choć zwolnił tempa, cały czas najgorsza sytuacja jest na Śląsku. Były szef NFZ Andrzej Sośnierz jest przekonany, że sytuacja wygląda inaczej. - Wypłaszczenie zachorowań jest sztuczne - twierdzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Najgorzej jest na Śląsku
Koronawirus w Polsce. Najgorzej jest na Śląsku (PAP)
d2z74g8

Koronawirus w Polsce. Zakażenie wykryto dotąd u 19 tys. 268 osób, z których 948 zmarło. Cały czas najwięcej osób zakażonych przybywa na Śląsku. Kopalnie stały się nowym ogniskiem zakażeń.

Były szef NFZ, poseł Porozumienia Andrzej Sośnierz przekonuje jednak, że problem nie leży tylko w kopalniach. - Gdyby inne grupy zawodowe badano równie wnikliwie, to zachorowań w Polsce byłoby znacznie więcej, myślę, że ok. 150 tys. - mówi w "Dzienniku Zachodnim".

Według niego wypłaszczenie zachorowań jest w Polsce sztuczne i nieprawdziwe. Spowodowane jest tym, że nie wykonujemy testów.

d2z74g8

Sośnierz zwrócił uwagę, że w górnictwie warunki do zakażenia są szczególnie ułatwione ze względu na charakter pracy, ale powołał się także na przypadek Łodzi, gdzie badano pracowników przedszkoli i żłobków.

Od 18 maja bowiem mogą być otwarte żłobki i przedszkola. Zanim jednak zrobiono to w Łodzi, przebadano profilaktycznie pracowników tych placówek. Z 3337 osób 456 jest z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

Zobacz też: Infekcje zimą to był SARS-CoV-2? Prof. Robert Flisiak o wirusach w Polsce

Koronawirus w Polsce. Sytuacja na Śląsku

Premier Mateusz Morawiecki przekonuje, że rząd panuje nad sytuacją. To kopalnie stały się po DPS-ach ogniskami koronawirusa.

d2z74g8

- Jest w nas rosnąca nadzieja, że wkrótce koronawirus również na Śląsku będzie miał coraz mniejsze znaczenie - podkreślił w ostatnich dniach premier. Morawiecki mówił też o testach. - Podjęliśmy bezprecedensową decyzję. Minister Pinkas mówi, że podobnej nie ma w Europie. Przez przesiewowe testy genetyczne badamy bardzo dużą populację osób zatrudnionych w przemyśle wydobywczym - podkreślił.

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2z74g8

Podziel się opinią

Share

d2z74g8

d2z74g8
Więcej tematów