Trwa ładowanie...
d1wlk4v

Koronawirus w Polsce. Premier: sytuacja na Śląsku jest opanowana

Koronawirus w Polsce. Z komunikatów Ministerstwa Zdrowia wynika, że zakażonych na Śląsku jest coraz więcej. Kopalnie są ogniskami wirusa. Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył jednak, że sytuacja jest pod kontrolą. Zapewnił, że region nie zostanie wyizolowany.
Share
Koronawirus w Polsce. Premier Mateusz Morawiecki przekazał najnowsze informacje ze Śląska
Koronawirus w Polsce. Premier Mateusz Morawiecki przekazał najnowsze informacje ze ŚląskaŹródło: PAP
d1wlk4v

- Sytuacja na Śląsku jest opanowana, pod kontrolą - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zakażenia, z czego znaczną część stanowią te z województwa śląskiego.

Szef rządu podziękował "wszystkim służbom sanitarnym i medycznym, które przyjeżdżają z całego kraju, by pomóc". - Jest w nas rosnąca nadzieja, że wkrótce koronawirus również na Śląsku będzie miał coraz mniejsze znaczenie - podkreślił. Wyjaśnił, że "transmisja pozioma koronawirusa na Śląsku, poza sektorem wydobywczym, poza górnictwem, jest na poziomie podobnym do reszty kraju".

Morawiecki mówił też o testach. - Podjęliśmy bezprecedensową decyzję. Minister Pinkas mówi, że podobnej nie ma w Europie. Przez przesiewowe testy genetyczne badamy bardzo dużą populację osób zatrudnionych w przemyśle wydobywczym - mówił premier.

d1wlk4v

Zobacz też: Słowenia ogłosiła koniec epidemii w kraju. Są pierwsi w Europie. Polka zdradza kulisy

Koronawirus na Śląsku. Premier Mateusz Morawiecki: proszę o powściągnięcie języka

Odnosząc się do niepokojących głosów, zapewnił, że nie ma mowy o izolacji Śląska. - Nie ma na to mojej zgody i zgody rządu. Mamy przede wszystkim zasadę solidarnościową: jeden za wszystkich, wszyscy za jednego - zaznaczył. I dodał: - Mamy do czynienia z szerszym zjawiskiem koronawirusa na Śląsku, ale radzimy sobie z nim dobrze. Nieprzyjemne, brzydkie komentarze są dla mnie czymś niedopuszczalnym. Proszę wszystkich o powściągnięcie języka.

Premier poinformował, że na początku przyszłego tygodnia będzie można wracać do pracy w kopalniach.

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1wlk4v

Podziel się opinią

Share
d1wlk4v
d1wlk4v
Więcej tematów