Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Chińczycy oferują nam pomoc

Epidemia koronawirusa wybuchła w Chinach w połowie grudnia ubiegłego roku. Z pomocą ruszył wtedy cały świat. Teraz Chiny starają się pomóc innym. Wysyłają już sprzęt medyczny do Włoch. Chcą także pomóc Polsce.

Share
Koronawirus w Polsce. Chińczycy oferują nam pomoc
Źródło: PAP/EPA, Fot: MATTEO CORNER
d2bt4lc

Chiny chcą przekazać Polsce środki ułatwiające walkę z epidemią koronawirusa, m.in. testy wykrywające wirusa oraz odzież ochronną - dowiedziała się "Rzeczpospolita". "Strona chińska nigdy nie zapomni o pomocnej dłoni wyciągniętej przez rząd polski i Polaków w stronę Chin, gdy te walczyły z epidemią. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie" - gazeta cytuje stanowisko ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce.

W poniedziałek - jak dowiedziała się "Rz" ambasador Chin w Polsce Liu Guangyuan poinformował polski resort dyplomacji, że rząd chiński zadecydował o przekazaniu stronie polskiej środków medycznych, które mogą ułatwić walkę z epidemią. Chińczycy mogą nam wysłać zestawy testowe, maseczki i odzież ochronną.

d2bt4lc

Nie tylko chiński rząd spieszy z pomocą. Jak poinformował we wtorek prezydent Jacek Jaśkowiak pomoc służbie zdrowia w Poznaniu zaoferowało miasto partnerskie - Shenzen. - Poprosiłem o dodatkowe stroje i o dodatkowe maski, szczególnie o maski, które są najbardziej skuteczne, czyli N 95. Mam nadzieję, że je otrzymamy. Poprosiłem również o ewentualne konsultacje ich doświadczonych "zakaźników" z naszymi lekarzami - poinformował prezydent Poznania.

Żródło: rp.pl, radiopoznan.pl

d2bt4lc

Podziel się opinią

Share
d2bt4lc
d2bt4lc
Więcej tematów