Trwa ładowanie...
d3c9yyo

Koronawirus w Polsce? Apel do premiera ws. organizacji imprez

Koronawirus w Polsce nie został u nikogo zdiagnozowany. Jednak prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzej Matyja zaapelował, by wprowadzić zakaz organizacji imprez masowych. Jest reakcja rządu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Będzie zakaz organizacji imprez masowych?
Koronawirus. Będzie zakaz organizacji imprez masowych? (PAP)
d3c9yyo

Koronawirus rozprzestrzenia się błyskawicznie. Potwierdzono już pierwszy przypadek zarażenia SARS-CoV-2 na Litwie, Białorusi, w Holandii, Nigerii i w Nowej Zelandii oraz Walii.

Odwołano wiele imprez. Nie odbędą się także obrady Komisji Weneckiej ze względu na zagrożenie koronawirusem, który doprowadził do śmierci 17 osób we Włoszech. 650 osób jest zakażonych.

Jak informuje RMF FM, powołując się na PAP, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzej Matyja zaapelował o wprowadzenie zakazu organizacji imprez masowych. Zwrócił się w tej sprawie do premiera Mateusza Morawieckiego. Chodzi o koncerty, spektakle, targi. Zakaz miałby obowiązywać do czasu uspokojenia się sytuacji na świecie.

d3c9yyo

Jego zdaniem, im szybciej ograniczymy możliwość rozprzestrzeniania się wirusa, tym lepiej.

Na ten apel odpowiedział rzecznik rządu Piotr Mueller. "W związku z apelem Naczelnej Rady Lekarskiej dot. koronawirusa informuję, że rano na spotkaniu z wojewodami premier Mateusz Morawiecki zlecił szczegółową analizę wszystkich imprez masowych. Na tej podstawie wojewodowie będą decydować o ich odwoływaniu, zależnie od istniejącego ryzyka" - napisał na Twitterze.

W podobnym tonie wypowiadał się Michał Dworczyk w TVN24.

d3c9yyo

Zapytaliśmy rzecznika diecezji warszawsko praskiej, czy w kościołach zostaną wprowadzone jakieś zalecenia w związku z zagrożeniem koronawirusem. Odpowiedział, że nie, ale jak tylko, takie otrzymają, oczywiście się do nich zastosują.

Koronawirus. Tragiczny bilans

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2 po raz pierwszy pojawiła się w grudniu i bardzo szybko rozprzestrzenia się po wszystkich kontynentach. Do piątku wieczorem potwierdzono śmierć 2867 osób. Zarażonych koronawirusem jest już ponad 83 tys. osób na całym świecie.

d3c9yyo

Koronawirus. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł śmiertelny wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3c9yyo

Zobacz też: Rozmawiali o kandydatach na prezydenta. Doszło do spięcia

d3c9yyo

Podziel się opinią

Share
d3c9yyo
d3c9yyo
Więcej tematów