Trwa ładowanie...
d2q4r11

Koronawirus na Litwie, Białorusi, w Nigerii i Nowej Zelandii. Pierwsze potwierdzone przypadki

Koronawirus z Chin dociera do kolejnych krajów. Potwierdzono pierwszy przypadek zarażenia SARS-CoV-2 na Litwie, Białorusi, w Holandii, Nigerii i w Nowej Zelandii oraz Walii. Liczba zarażonych w Korei Południowej przekroczyła już 2 tysiące, we Włoszech testy pozytywnie wypadły u 650 osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus dotarł już na Litwę i Białoruś
Koronawirus dotarł już na Litwę i Białoruś (East News, Fot: Yang Shunpi/Xinhua News)
d2q4r11

Na Litwie potwierdzono zarażenie koronawirusem u kobiety, która 24 lutego wróciła z Werony we Włoszech. Jak informują władze stan kobiety jest dobry, ma tylko łagodne objawy choroby, nie ma wysokiej gorączki. Jest odizolowana w szpitalu w mieście Szawle na północy kraju.

Pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem odnotowano także na Białorusi. Test wypadł pozytywnie u studenta, obywatela Iranu, który przyjechał do kraju 22 lutego.

W Iranie zakaził się koronawirusem także Rosjanin, który przyjechał do Azerbejdżanu. Jest pierwszą ofiarą wirusa na terenie tego kraju. Jego stan jest stabilny, został umieszczony w specjalistycznym szpitalu - zapewniają miejscowe służby.

d2q4r11

Zobacz także: Koronawirus. Polacy nie wierzą, że rząd poradzi sobie z wirusem

Irańczykiem jest pierwszy zarażony na terenie Nowej Zelandii. Mężczyzna przyleciał do Auckland 26 lutego. Wcześniej był na indonezyjskiej wyspie Bali.

Koronawirus z Chin: rośnie liczba ofiar śmiertelnych w Iranie

W Iranie zarażonych jest już 245 osób, w tym kilku wyższych urzędników tego kraju, m.in. wiceprezydent Masumeh Ektebar i wiceminister zdrowia Iraj Harirchi. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 26.

d2q4r11

By powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa władze odwołały piątkowe modlitwy w stolicach 23 z 31 prowincji Iranu, w tym w Teheranie, Kom i Meszhed. Według agencji informacyjnej IRNA zakazano także wjazdu na teren kraju Chińczykom. Władze wzywają także obywateli do unikania „niepotrzebnych podróży po kraju”.

Zobacz także: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Pierwszy przypadek zarażenia odnotowano także w Nigerii. Minister zdrowia tego kraju Osagie Ehanire oświadczył, że test wypadł pozytywnie u obywatela Włoch, który pracuje w Nigerii. Mężczyzna wrócił z Mediolanu do Lagos 25 lutego.

Koronawirus z Chin: coraz więcej zarażonych w Europie

W Szwecji trzy nowe przypadki koronawirusa zdiagnozowano u pacjentów w Goeteborgu. Liczba zarażonych w Norwegii wzrosła do czterech. Wirusa wykryto u dwóch pacjentów w Oslo oraz u jednego w Baerum pod Oslo. Wiadomo, że wcześniej dwie zakażone osoby przebywały we Włoszech, a jedna w Iranie.

Dwa przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono także w Holandii. Pierwszy z nich to 56-letni mężczyzna z Tilburga na południu kraju, który wrócił niedawno z Włoch. Testy wypadły też pozytywnie u mieszkanki Amsterdamu. Kobieta również była niedawno na północy Włoch - w Lombardii.

d2q4r11

"Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby w kraju, służby medyczne prześledzą, kto był w bliskim kontakcie z zainfekowanym pacjentem" - poinformował RIVM, holenderski instytut zdrowia publicznego.

Drugi przypadek zakażenia wirusem odnotowano także w Gruzji. To mężczyzna, który wrócił z Włoch.

Zobacz także: Koronawirus w Europie. Polak w grupie naukowców, którzy odizolowali włoski szczep wirusa

Liczba zakażonych we Włoszech rośnie lawinowo. Testy wypadły pozytywnie już u 650 osób. 17 osób zmarło.

d2q4r11

We Francji liczba osób z pozytywnym testem na koronawirusem wzrosła do 41. Nowe ognisko choroby odkryto w departamencie Oise na północy kraju - koronawirusa zdiagnozowano tam u 20 osób. Trwa poszukiwanie tzw. pacjenta zero, który zawlókł tam wirusa.

Liczba zarażonych w Hiszpanii wzrosła do 23.

Także liczba zarażonych w Wielkiej Brytanii wzrosła - do 19. W piątek poinformowano o kolejnych trzech osobach, których testy wypadły pozytywnie.

Od środy - jak informuje bild.de - potroiła się liczba zarażonych koronawirusem w Niemczech. Sięgnęła ona już prawie 60 osób. Ponad 1000 osób poddawanych jest kwarantannie.

d2q4r11

W Szwajcarii pierwszy przypadek zarażenia SARS-CoV-2 odnotowano we wtorek. Do piątku liczba zarażonych wzrosła do 11. Władze odwołały wszelkie imprezy, w których liczba uczestników przekracza tysiąc osób. Odwołano Engadin Skimarathon - długodystansowy bieg narciarski, rozgrywany co roku w drugą niedzielę marca, w południowo-wschodniej Szwajcarii.

Przypadek koronawirusa został także odnotowany w Walii. Ministerstwo zdrowia poinformowało, że pacjent wrócił do kraju z północnych Włoch.

Koronawirus w Chinach: spada liczba nowych przypadków

Liczba zarażonych w Korei Południowej przekroczyła już 2,3 tysiące osób. W ciągu ostatniej doby stwierdzono 571 nowych przypadków. Większość przypadków infekcji odnotowano w mieście Daegu i w sąsiedniej prowincji Gyeongsangbuk-do.

d2q4r11

W Seulu koronawirusa stwierdzono u 62 osób; w Pusan - drugim co do wielkości mieście w Korei Południowej - wykryto go u 63 osób.

Z najnowszych danych wynika, że spada liczba nowych infekcji koronawirusem w Chinach kontynentalnych. W ciągu ostatniej doby, jak informuje Państwowy Komitet Zdrowia i Higieny Chin, odnotowano 327 nowych przypadków. Zmarły 44 osoby.

Łączna liczba przypadków zarażenia w Chinach kontynetalnych wynosi 78824. Wirus zabił tam 2788 osób.

d2q4r11

Podziel się opinią

Share

d2q4r11

d2q4r11
Więcej tematów